Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ženeva 2008

Nejsem soutěživý typ, ale zadařilo se.... a letěla jsem za odměnu do Švýcarské Ženevy. U nás začínalo jaro - očekávala jsem, že mezi horami bude zima, bude mráz. "Brrrrrrrrrrrrrrrrrr".
.... Opak byl pravdou.

Obrazek

Možná jsme jen v dubnu měli štěstí na teplé jaro. Užívali jsme si sluníčka, tepla, Ženevského jezera, krásy čistého města, kde se stále buduje a staví.
V každé ulici najdete nejen výlohy a obchody s pověstnými švýcarskými hodinkami, noži, švýcarskou čokoládou, sýry, vínem, bankami, ale i módním zbožím a doplňky. Můžete si posedět u lahodné kávy v četných předzahrádkách krásných, útulných, ale i vrcholně luxusních restauracích a pozorovat cvrkot tohoto kouzelného města.

ObrazekNavštívili jsme také Olympijské muzeum v Lausanne, kde má v nádherně upravených zahradách nakročena socha Emila Zátopka a reprezentuje naši malou vlast. V Lausanne, městečku sevřeném průzračným ledovým jezerem a horami všechno kvetlo, lidé se procházeli v krátkých rukávech a mlsali desítky druhů lahodné zmrzliny. Děti dováděly na zeleném trávníku mezi kvetoucími kytkami, stromy a keři a zněly jako v dětském oddělení Ikea.

 

Obrazek

fotečky z krásné dovolené najdete zde