Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzdělávací středisko Dany Luňákové s. r. o.
pořádá


Waldorfské textilní panenky
Milušky Chalupové

waldorska.jpgKde se vzal název "Waldorfská panenka" a co vlastně znamená?

  Její vznik datujeme k roku 1919, kdy vznikla 1. waldorfská škola pro děti zaměstnanců německé továrny Waldorf-Astoria. Rodiče (zejména maminky dětí této školy) začali dětem šít hadrové panenky, které se sice různily tělíčkem, ale charakteristická byla na nich hlava, vytvořená vycpáním látky, omotáváním provázků tak, že vznikl tvarovaný obličej, který se pak v konečném stádiu domalovával nebo dotvářel pomocí knoflíků atp. Tento způsob tvorby panenek se pak rozšířil do celého světa a dodnes se v několika málo inovacích stále používá. My si 

v sobotu dne 12. listopadu 2011

 

takovou panenku cca 35 cm velkou  ušijeme pod odborným dohledem lektorky

 

  Milušky Chalupové z Ostravy.

 

 

Začátek kurzu je v 10,00 hodin,

předpokládaný konec v cca 17,00 hod.

(…......a o den později – v neděli 13. 11. 2011 tzv. „Reborn“ panenku – živé mimino zcela jinou technikou pod vedením lektorky Hanky Havrlantové).

 

 

Cena kurzu: 490,-- Kč

obsahuje celý balíček k výrobě panenky Barunka (určeno dětem již kolem 3. let. Obsah: úplet, obleček, vlásky, rouno na vycpání, jehla, nitě, pastelky na domalování, provázky atp.), lektorné, nájemné, drobné občerstvení, pitný režim.
Co si přinesete Vy? Špendlíky, nůžky, obyčejnou jehlu s větším ouškem na přišití vlásků z vlny, můžete i vlastní šicí stroj (není podmínkou, převážně šijeme v ruce).

 

Podmínky Vaší účasti v kurzu:

 
Přihláška na některé z kontaktních adres a složení nevratné (avšak přenosné zálohy na jinou osobu, kterou za Vás v případě překážky pošlete) ve výši 200,-- Kč na účet č. 43-5442100247/0100 – KB, popř. osobně). Kurz proběhne, pokud bude přihlášeno minimálně 6 účastníků, maximum je 10. Po naplnění maximálního počtu účastníků bude kurz uzavřen.

Poznámka VSDL:

Takové panenky, které si dnes ušijeme, lze i na určitých místech po internetu zakoupit v ceně cca 1 500,-- až 1 900,-- Kč. Neváhejte proto a přijďte si zatvořit, udělat radost sobě i svým blízkým. Vždyť své dílko pak můžete darovat pod vánoční stromeček – vánoce se kvapem blíží! A není nad dárek, darovaný s láskou!

 

Jako BONUS Vám lektorka Miluška připravila 3 střihy na 12 cm vysoké               TEXTILNÍ ANDÍLKY!

Kontakty pro Vaše přihlášky:
Dana Luňáková, nám. Míru 60/11 – Bruntál, nad Kosteleckými uzeninami – 1. patro,
tel.: 603 488 553, Skype: Dana Luňáková, mejl: dana.lunakova@seznam.cz,
web: www.danalunakova.cz – sledujte prosím i možné změny a doplňky.

Pozn.:
Pro dojíždějící, kteří přijedou na oba kurzy, mohu zajistit ubytování v ubytovně od 180,-- do 200,-- Kč za noc a osobu. Zajistěte včas!

Těšíme se na setkání se všemi známými i novými kurzisty a kurzistkami, kteří si oblíbili výrobu vlastních hraček    

 


                
   Miluška a Dana