Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vaření s Marcelem Černochem

 

heda-grey-rgb.jpg

                                        
pořádá

WS bezlepkového vaření Marcela Černocha

     v penzionu Na Tetřívku Rejvíz u Zlatých Hor 

prostředí a atmosféru si prohlédněte na webu: www.utetrivka.cz/galerie/
dne sobota 11. října 2014 od 9,00 hod. 

(pro mnohé z Vás v návaznosti na kurz Eleny Tomiliny)

          tet.jpg    te.jpg

Naše populace dospělých i dětí žije v přebytku nepřeberné nabídky různých potravin, ve kterých se čím dál hůře orientujeme. Reklamy a nabídky na spotřební, zdravotní a potravinářské zboží média zkreslují dle míry vložených finančních prostředků bohatých, zejména nadnárodních společností. Nedokážeme zatím rozpoznat klamavou reklamu, která všude kolem nás zasahuje do našich životů za tiché podpory státu. Každoročně u nás umírají tisíce lidí na civilizační choroby, jako je např. rakovina tlustého střeva, obezita atp., které jdou „léčit“ a vyléčit například i změnou jídelníčku a životního stylu, když víme, jak na to.

Z výše popsaných důvodů jsme se rozhodli uspořádat pro lidi, kteří otvírají oči, ale stále si nedokáží poradit se změnou svých dlouholetých stravovacích návyků Workshop zdravého bezlepkového vaření, určeného nejen celiatikům, ale i „normální zdravé“ populaci, která se chce starat o zdraví své a zdraví svých blízkých. Bezlepkové pokrmy a pokrmy tzv. „zdravé výživy“ nemusí být nutně drahé až předražené, když víme, jak na to. Spoustu zdravotních problémů jsme schopni změnit svými správnými stravovacími návyky a změnou stravy, která nemusí být nutně drastická a nechutná.  

Známe člověka, který nás může tuto dovednost naučit, poučit nás o věcech, které mnozí z nás neznají. Je to diagnostik, spisovatel, bylinkář Marcel Černoch, se kterým začínáme vařit v sobotu 11. října od 9,00 hod. v penzionu U Tetřívka na Rejvízu. Ukončení pak plánujeme na sobotu večer

Samozřejmě: Co si uvaříme, to si i sníme. Začínáme v sobotu od 9,00 hod. přípravou těsta na pečení rohlíků a chleba, oběda a obědem, pokračujeme odpoledním zdravým dezertem a jinou kávou nebo čajem, eventuálně se proběhneme  na zdravém vzduchu, pak příprava večeře, večeře a odjezd.  Popovídáme si o zdravých a dobrých nápojích i o běhu světa v besedě s Marcelem.

Co budete potřebovat? Zástěru na vaření, pohodlný oděv a domácí obuv.  Vařit budeme na velkých kachlových kamnech v kuchyni v přátelské domácké atmosféře s příjemnými lidmi (jinak to v našich kurzech nikdy ani není!)

Cena za tento víkendový kurz vaření s Marcelem a jeho přednáškami , je částečně dotovaná z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR z projektu Aktivní ženy Bruntálska (CZ. 1.04/3.4.04/76.00255). V ceně 500,-- Kč pro ženy z projektu a 700,-- Kč pro ostatní budou zahrnuty suroviny na vaření a veškeré jídlo i pití.

V případě, že byste chtěli zůstat U Tetřívka a užít si kouzelnou atmosféru penzionu i místa  až do neděle, nocleh stojí 300,-- Kč na osobu a noc (2 noci a více pak 250,-- Kč).  Sociální zařízení jsou mimo pokoje na chodbě, pokoje jsou 2., 3., 4. a 5ti lůžkové. V areálu na zahradě za plotem můžete zdarma zaparkovat svá auta. Na velké zahradě je posezení s výhledem na krásné okolí, dobová tělocvična se stolem na stolní tenis (ping-pong) z počátku minulého století, jídelna, společenská místnost, kuchyně a velké zázemí kuchyně, kde má každý svou uzamykatelnou skříňku na potraviny (pokud bude mít zájem). V případě, že se rozhodnete zůstat a prodloužit si víkend, vezměte si i sportovní pevnou obuv ven do přírody a oděv do každého počasí na vycházku, trekingové hole, případně jízdní kola. Vezměte si i své ručníky a osušky – ty nejsou součástí ceny na penzionu.

Na Rejvízu se nachází malebné hospůdky s příjemným posezením, muzeum, kostel, biofarma, mechové jezírko je vzdáleno od Tetřívka cca 2,5 km. Podzim bude barevný a krásný, užije si lahody i Vaše oko a duše.

Součástí kurzu bude i DVD s průběhem akce, které dostane každý účastník, aby si připomněl společně strávené chvíle, podíval se na postup při vaření a konečně i recepty na jídla, která si o víkendu uvaříme, typy na další pokrmy, které si uvařit nestihneme.

Prosíme zájemce, hlaste se na známých kontaktních místech:
Dana Luňáková, nám. Míru 11 – 792 01 Bruntál, tel.: 603 488 553, Skype a FB : Dana Luňáková nebo Václav Meca, mejl: dana.lunakova@seznam.cz, heda.os@seznam.cz, web: www.hedaos.cz.

                                     Těšíme se na setkání s Vámi, Marcel, Dana a Vašek

            Tento projekt je částečně financován z prostředků ESF prostřednictvím 
              Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR
 

logo-dotace.jpg