Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství světa v rýžování zlata –

 

Zlaté Hory

ve dnech: 16. – 22. srpna 2010

 

PENZION U TETŘÍVKA NA REJVÍZU!!!

fotečky z akce najdete zde

 

Obrazek

 

 

Pro všechny přátele našich akcí,  Zlatohorska a Rejvízu!

Máme na celou dobu mistrovství světa v rýžování zlata zamluven některým z Vás již důvěrně známý  penzion U tetřívka na Rejvízu.

Proto neváhejte a přidejte se k nám! Vezměte přátele, kola, hudební nástroje a změňte na tento týden bydliště! Poznáte se s lidmi z celého světa, stanete se součástí bohatého programu, který město Zlaté Hory pro návštěvníky připravilo.

A bude to stát za to! Bližší informace získáte u pořadatele:

 

 

Městské informační centrum ve Zlatých Horách   Obrazek

Bezručova 144
793 76 Zlaté Hory
+420 584 425 397   

                                                                    

http://www.zlatehory.cz

 

 

 

 

 

 

Zlaté Hory se stanou v roce 2010 pořadateli Mistrovství světa v rýžování zlata. Město Zlaté Hory vděčí za svou existenci středověkému dobývání zlata. Důležitým mezníkem historie bylo 13. století, kdy na ochranu zlatých dolů byl vystavěn mohutný hrad Edelštejn, pod nímž vznikla hornická osada Cucmantel (jeden z prvních názvů Zlatých Hor), ta získala v roce 1306 městská privilegia.

 

Obrazek

 

Město Zlaté Hory, díky své poloze hraničního města opavského knížectví, bylo předmětem častých sporů se sousední biskupskou zemí. Tento svár byl ukončen v roce 1474, kdy město i se zlatými doly přešlo na dlouhou dobu pod správu vratislavského biskupství.

 Místo konání: Hornický skanzen u Zlatých Hor – viz www.mapy.cz  

 

Obrazek

 

Tentokrát nepřipravuji žádný program – bylo by to nošení dříví do lesa. Budeme pouze na Tetřívku bydlet a odtud dojíždět nebo docházet na soutěže, ale také si budeme užívat fantastickou, kouzelnou atmosféru Rejvízu. Kdo jste tam s námi byli, víte, o čem mluvím (píšu), Vezměte s sebou ty, které máte rádi, kola, nordické hole, pohodlnou obuv, plavky, pláštěnky (nevíme, co nás čeká) a přijeďte si užít „za pár šupů“ prázdnin a dovolených. Noc tu stojí na osobu 285,-- Kč. Dny, které si pro tento pobyt vyčleníte, si stanovíte Vy sami.

 

 

 

 

Vzhledem k tomu, že již dnes je ubytovací kapacita na Zlatohorsku beznadějně vyprodaná, hlaste se co nejdříve. K 30. 6. 2010 bude naše objednávka sečtena a podtržena a zbylá místa budou nabídnuta jiné skupině.

V penzionu U tetřívka je 45 lůžek a společná sociální zařízení. V přízemí několik společenských místností, veliká kuchyně s nádhernými kachlovými kamny, sporáky, lednice, přípravna jídla, uzamykatelné skříňky na potraviny, myčka, pračka, tělocvična, nádherná uzavřená zahrada s ohništěm a grilem, hřiště na míčové hry, pískoviště, houpačky, parkování v areálu za plotem,   

Stravovat se budeme v okolních stylových hospůdkách různých cenových kategorií (pro všechny sociální skupiny) nebo si můžeme vařit snídaně, obědy i večeře v penzionu sami.

Na co se můžeme

(kromě programu na http://www.goldpanning2010.cz/program.htm .) těšit? Mechová jezírka (rarita), hluboké hvozdy, zlatonosný potok a dřevěný vodní mlýn, nedaleká rozhledna, soukromé Henryho  muzeum a muzeum města Zlaté Hory, kousek do Polska za poznáním a jiným zbožím, zachovalý židovský hřbitov v Osoblaze, jízda historickým parním vláčkem po úzkokolejce z Třemešné do Osoblahy, houby kam se podíváte ….. – týden Vám nebude stačit  na poznávání krás! Krom toho jsou denně připraveny animační programy pro veřejnost. Týden Vám uběhne  jako voda a Vy se vrátíte odpočinutí,

plni dojmů a zážitků…..

Podrobný program najdete také zde : http://www.osoblazsko.cz/akce/ukaz.phtml?id=264153

Proto neváhejte a hlaste se co nejdříve na některém

z našich kontaktních míst: 

osobně v kanceláři Vzdělávacího střediska Dany Luňákové s. r. o.

 kancelář nám. Míru 11 v Bruntále  (nad Kosteleckými uzeninami – 1. patro)

nebo na tel.: 554 714 920,  T – mobile: 603 488 553, 739 651 777,

e-mail: dana.lunakova@seznam.cz, VSDL@seznam.cz.

 

 

Těšíme se na Vás,

                                        Dana Luňáková a Michaela Vršanová