Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šumbark

„Jak se stát pánem svého těla, rozumu i ducha“

Technika BAGUA + práce s čakrami

 

28. 2. – 4. 3. 2016

 v hotelu U JELENA v Havířově – Šumbarku,  U Jelena 3/105

 

Kurz vede Elena Tomilina, úspěšná léčitelka, terapeutka, chiropraktička a akademická malířka.

      Program je určen pro lidi jakéhokoliv věku mající rádi aktivní dovolenou, směřující k obnovení a upevnění vlastního zdraví.

Připravili jsme pro Vás zcela speciální kurz z Taoské jógy. Jde o tajemství teorie a praxe TAO – technika BAGUA. K tomu neodmyslitelně patří Autodiagnostika fyzického a energetického těla. V průběhu kurzu se naučíte různé ozdravné způsoby dýchání, protahovací komplexy na zlepšení pohyblivosti páteře a kloubů.

      Budeme se učit diagnostikovat energie čaker a pracovat s nimi. Prochází jimi energie, která ovlivňuje lidskou psychiku a zdraví. Působíme-li na tyto čakry, působíme tím i na libovolnou soustavu nebo orgán v těle, protože každá čakra odpovídá za příslušný systém. Pocítíte svou energii, kterou máme všichni uloženu v genetickém kódu zdraví. Kurz je doplněn o různé meditační techniky na vyrovnávání energie čaker, které pomáhají k stabilizaci energetické rovnováhy a pročištění energetických kanálů.

     Hlavním úkolem je zpevnit tělo a zharmonizovat jeho síly tak, aby organismus mohl vyléčit sám sebe.

 

Programové složení kurzu:

 

 1. komplex fyzických cvičení na páteř a klouby (ranní rozcvička)
 2. Dynamické cvičení na zlepšení pohyblivosti páteře a kloubů, zvýšení funkce ledvin a zvětšení energie Jin v těle
 3. Dynamické cvičení na posilování páteře a kloubů, zlepšení cirkulace krve a zvětšení energie Jang.
 4. Vyrovnávání našeho vnitřního stavu – harmonizace (meditační praktiky)
 5. Komplex změny šlach a vazů – zlepšení hybnosti a správné natažení zkrácených šlach a vazů 
 6. Chůze po kruhu 8 přírodních sil (vytvoření energetického víru a spojení nebe a země přes vlastní tělo.
 7. dynamický Čchi-kung   jako umění prodlužování života taoských mnichů (spojení vnitřní a vnější energie)
 8. Autodiagnostika čaker
 9.  meditační techniky na vyrovnávání energie čaker s pomocí dýchání a vibračních zvuků                        
 10. meditace na obrazy s čakrami a masáže ve dvojicích

 

 (vzhledem k velkému rozsahu výše uvedených komplexů budou tyto střídavě používány na kurzu dle lektorky a přizpůsobeny dle složení účastníků kurzu a prostředí).

 

Na kurzu je možné zakoupit výuková a cvičební DVD k vybraným komplexům a nový velkoplošný meditační kalendář s čínským lunárním výhledem do roku 2020, soubor 12. pohlednic obrazů Eleny Tomilny a meditační obrazy s motivy ptáků – symbolem svobody a koní – symbolem síly a krásy.

 

Upozornění :  Kurz je limitovaný počtem 25 účastníků. Podmínka penzionu pro uskutečnění kurzu bez dalších hotelových hostů. Nutné přihlášení do 10. 2. 2016 !!!

Nutná rezervace místa přihláškou a zálohou!!!

 

ČASOVÝ ROZVRH KURSU – upřesňuje lektor kursu

 

 • zahájení   kurzu je  v neděli 28. 2. 2016 v 17.00 hodin (stravování začíná  večeří),
 • ukončení kurzu je  v pátek 4. 3. 2016 v 10.00 hodin (stravování končí  snídaní).
 • kurz je veden v českém jazyce.

 

  ORGANIZAČNÍ

 

 • Konečná cena pro účastníka kurzu je 5.500,- Kč (kurzovné, ubytování, plné stravování, nutné režie, spojené se sálem (nájemné) atp.
 • Kurz je zajištěn v hotelu U JELENA v Havířově – Šumbarku, U Jelena 3/105, 73601. Původní Penzion u Jelena se náročnou rekonstrukcí a rozšířením ubytovací části změnil  na HOTEL U JELENA s celkem 16 nadstandardně zařízenými pokoji, vlastním uzavřeným parkovištěm pro hosty a z hotelu přístupnou restaurací s výbornou kuchyní. Web: http://www.ujelena.cz/
 • Ubytování - pokoje V klidném prostředí na okraji Havířova v 4 x jedno, 10x dvou nebo 2x třílůžkových pokojích. Samozřejmostí je vlastní sociální zařízení, sprchový kout nebo vana, satelitní televize, připojení k internetu a velký sál, v němž budeme cvičit.
 • Stravování je formou plné penze v jídelně hotelu, s výběrem normální, bezmasé, bezlepkové stravy a má charakter domácí kuchyně. Jídelna hlavně vaří stravu vegetariánskou a normální. Na přání bezlepkovou, pokud si ji do přihlášky včas přihlásíte.  Snídaně bude formou bufetu.
 • Bezpečné parkování. Vstup do hotelu je přímo z chráněného parkoviště, kde můžete bez obav zanechat svůj vůz po celou dobu pobytu.

 

 • vezměte si s sebou na kurz: volnější, ale i teplejší sportovní oblečení (cvičení bude probíhat uvnitř a dle počasí v přírodě), boty do sálu, pro sport i vycházky. Dále přibalte karimatku nebo jinou podložku, pokud jste na ni zvyklí. Osušku pro případnou masáž.

 

 • Pokud jste vyplnili a odeslali závaznou přihlášku a zálohu a pozorně si vše přečetli, máte nyní dostatek informací, abyste se mohli zúčastnit kurzu.

 

 • Přihlášky na kurz zasílejte na adresu:

 

 • Tento kurz vše okolo něj výhradně zajišťuje do 10. 2. 2016 a veškeré informace podá:  

                                                                                              Dana Luňáková, Mlýnská 314/1, 792 01 Bruntál nebo v kanceláři v Domě s pečovatelskou službou v Bruntále, Okružní 20, 792 01 Bruntál, Mobil:  + 420 603 488 553,  Skype a FB: Dana Luňáková, Email: dana.lunakova@seznam.cz , web:  www.danalunakova.cz

 

 • Po přihlášení Vám zašleme k vyplnění přihlášku a pokyny k úhradě nevratné, ale přenosné zálohy na jinou osobu.
 • Záloha na kurz činí 2 000,-- Kč (do zprávy pro příjemce uveďte Vaše příjmení a U jelena). Tuto částku, stejně jako přihlášku je třeba zaslat k nám zpět nejpozději do 10. 2. 2016, do této doby nám hotel rezervuje ubytování na počet maximálně 25 účastníků. Po tomto termínu uvolňuje svou ubytovací kapacitu pro ostatní návštěvníky mimo našeho kurzu.

 

 • Od 10. 2. 2016 informace okolo kursu a přihlášky budou volně na stránkách, rezervaci bude  vyřizovat:

Ing. Leoš Lacina, Dolní 356, 284 01 Kutná Hora. IČO: 42749603, č. úč: 243 960 970 / 0300.  V případě nejasností a bližších dotazů můžete telefonovat Ing. Leoši Lacinovi, manažerovi akad. mal. Eleny Tomiliny na tel.: + 420 603 258 558, mail: skolazdravi@seznam.eu, Skype: banana.jack, FB: Škola zdraví.

 

JAK CESTOVAT na kurz ?

 

Dostupnost je skvělá z celého regionu. Z hlavního tahu Ostrava - Havířov dojedete na místo samé za necelých pět minut. Za stejnou dobu dojedete do centra města a do deseti až patnácti minut do centra Ostravy, Orlové a Karviné. Do půl hodiny po odjezdu z hotelu již můžete uhánět polskou dálnicí směrem na Katowice, Krakow nebo Waršavu.

Do Havířova se rovněž dostanete vlaky, autobusy a letadlem z Ostravy. Velmi rozsáhlé spojení. Z Havířova do Šumbarku pak autobusem, případně taxíkem.

 

TURISTICKÉ  VÝLETY  A  KULTURNÍ  PAMÁTKY

 

… od 14.00 hod máte osobní volno, které můžete věnovat procházkám po okolí, výletu do nedalekého Polska nebo na návštěvu města Ostravy, která se jen o pár hlasů nestala Městem kultury 2015 (předběhla ji Plzeň). V Ostravě se nachází spousta zajímavých míst ze starých šachet, 4. nejlepší ZOO na světě, obchodní centra atp.  V Havířově samém se pak nachází Žermanická přehrada. Havířov je tzv. „město mladých“, kde je nejnižší věkový průměr obyvatelstva, město bylo vybudováno v 50. letech minulého století a od toho se odvíjí i jeho typická architektura.

 

Těšíme se na setkání s Vámi v této zcela nové, zajímavé lokalitě na Severu Moravy.                                                                                                                                                       Dana, Elena a Leoš

 

Přihlášky s kopií složenky (zaplacené zálohy 2 000,-Kč) pošlete :

 do 10. 2. 2016 výhradně na adresu či mail paní Dany Luňákové,

 po 10. 2. jen na adresu nebo mail pana Leoše Laciny - do 19. 2. 2016. 

 

Zálohu můžete uhradit i bankovním převodem

do 10. 2. jen na účet 263 894 093 / 0800,  

po 10. 2. na účet 243 960 970 / 0300, do 19. 2. 2016.

Děkujeme.

1.jpg 6.jpg