Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slané těsto

2010-03-26_131553.jpg                 1.jpg

Vzdělávací středisko Dany Luňákové s. r. o. pořádá
               kurz paní Evy Horáčkové (Krnov)                         www.sweb.cz/dekorace1
Blíží se nám vánoční čas a my začneme zdobit naše příbytky symboly vánoc. Někdo si koupí výdobytky moderní doby, avšak stále více lidí cítí potřebu vrátit se k českým tradicím. Právě proto jsme uspořádali maraton tří po sobě jdoucích dnů, které tradice, spojené     s předvánočním a vánočním časem spojují. Jako první si připravíme:

2.jpg„Slané těsto“
v sobotu 29. listopadu 2014 v Mezině 76
 

Co budeme potřebovat?3.jpg
sůl, hladkou mouku, kakao, hřebíček (obdržíte na místě)

vezměte si své:
pečicí papír
vykrajovátka na cukroví – lístečky atp.
2 plechy na pečení (na nich si odnesete výrobky domů)
silikonovou podložku na válení + plastový váleček a malý nožík
 

Cena kurzu (i s materiálem): 290,-- Kč

S těstem se nejlépe pracuje na silikonových podložkách (např. Tuperware). Válí se plastovým válečkem. K dispozici máme pouze 3 podložky a 3 válečky. Těsto se peče, vlastně spíše suší docela dlouho (dle tloušťky výrobku).  Placatý strom např. 2,5 hodiny, ale košíček třeba i 4 až 5 hodin. Na 1 plech se vejde cca 4 až 5 ks výrobků 
Výrobek se po upečení může malovat obyčejnými temperami, ale lektorka upřednostňuje přírodní a kakaové zabarvení těsta. Je však až neuvěřitelné, v jakých barvách si lidé libují. Lektorka  Eva by byla jen pro přírodní odstíny. Výtvor se po upečení lakuje bezbarvým lakem. Všechny výrobky se věší na stěny pomocí kovového očka, které se nalepí obyčejným chemoprenem. Pokud by se všechny výrobky nepodařilo dopéct na kurzu - nevadí. Výrobek se dá upéct dodatečně doma.
Na tomto kurzu vymodelujeme  jednoduchý strom, košíček s ovocem a postavičku selky.
V neděli 30. 11. 2014 se pak naučíme péct pod vedením Dagmar Pikové perníkovou chaloupku, zvonek a skládaný vánoční stromeček. Odpoledne se pak naučíme perníky zdobit sněhem.
V pondělí 1. 12. 2014 pak za námi přijede Renata Herber – tarotářka, bylinářka, spisovatelka, žena – studnice vědomostí, aby nám objasnila svátky adventní doby.
 

O všech akcích – info a přihlášky na ně na našem webu:  www.hedaos.cz   tel.: 603 488 553, mejl: dana.lunakova@seznam.cz, heda.os@seznam.cz, Skype: Dana Luňáková a Vašek Meca, kancelář: nám. Míru 11, Bruntál