Jdi na obsah Jdi na menu
 


New year report
(aneb zpráva z konce roku na konci světa)

domecek-3.jpgPosledních pár ledových dní na konci roku 2010 bylo ve znamení dobré nálady, báječného jídla, pití a hlavně pohody. Na romantické hájence vprostřed zasněžené a zmrzlé krajiny u Veveří se nás sešla skvělá parta. Rozžhavili jsme kamna v prostorné kuchyni, uvařili svařáček na zahřátí a když teplota v místnosti stoupla nad 14 stupňů, tak se ti odvážnější začali pomalu vyslékat ze zimních bund :-)

Přes den jsme podnikali výlety do okolí. Ti chytřejší na saních, někteří z nás ale i auty, čímž pak zaměstnali na notnou část dopoledne naše mužské osazenstvo :-) V pátek se k nám připojil i zkušený topič Honza s Lenkou a díky jeho zručnosti a odborným radám se nám podařilo chaloupku vytopit na neuvěřitelných 20 stupňů! To se ty žolíky hned mastily veseleji! :-)

Večer jsme uložili děti a pejsky a opět se všichni sešli u velikého stolu plného dobrot. Za veselého praskání v kamnech jsme hráli stolní hry a přejídali se k prasknutí. O půlnoci se náš zasloužilý topič Honza proměnil v rytíře a nebojácně se mačetou vrhl na šampaňské. Bylo výborné. Minimálně tak, jak výborný bude i ten náš nový rok.

Musím se smát, když teď na Tři krále poslouchám v rádiu debaty na téma, zda byli lidé spokojeni se silvestrovskou nabídkou televizních pořadů... Náš poslední den v roce se obešel nejen bez dálkového ovladače, ale dokonce i bez mobilního signálu. A o to byl lepší. Vraceli jsme se zpátky do svých domovů sice s rýmou a kašlem, ale odpočatí a šťastní.

A moje novoroční předsevzetí? Postarat se o to, aby takových akcí bylo mnohem více. I baterka v autě slouží déle, nabíji-li se pravidelně. A tak je to i s lidmi....
 

(Na vlastní kůži - Zuzka Balášová)

 

 

Náhledy fotografií ze složky Silvestr 2010

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář