Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rodinný trojúhelník

heda-grey-rgb.jpg

pořádá
v rámci projektu Aktivní ženy Bruntálska (CZ.1.04/3.4.04/76.00255)

Workshop Marka Ščotkynn.jpg
 www.masernanadlani.cz

„Rodinný trojúhelník – základ dobré rodiny“
ve čtvrtek 19. a pátek 20. února 2014 vždy od 17,00 hod.
v učebně o. s. Heda Bruntál, nám. Míru 11 v Bruntále

 

nnn.jpg

Žijete v dobré rodině? Co to je? 
Dobrá rodina je naprosto přirozená věc a základ dobrého života. Dobrou rodinu cítíme srdcem nikoliv hlavou. Svým srdcem si do ní vybíráme jednotlivé členy. V dobré rodině žijí, rodí se a vyrůstají dobří lidé. V dobré rodině panuje dobrý duch a inspirativní komunikace. Starší se inspirují od mladších, mladší se učí od starších. Dobrá rodina má dobrý systém a dobrý řád, který se snadno učí a dává od začátku do konce smysl. V dobré rodině každý ví, proč v ní je, jaké je jeho místo a co má dělat. Dobrá rodina má svou historii, současnost i budoucnost. V dobré rodině se drží a pulsuje dobrá energie. Dobrá energie dobré rodiny spontánně a samovolně léčí a narovnává vlastní i cizí lidi. Dobrá rodina má jiskru a šmrnc, který se přenáší i na ostatní. Dobrá rodina je hezká na pohled a zdravá pro život.
 
V jaké rodině žijete vy? 
Obvyklý model moderní rodiny je model „Chobotnice v křeči“ … hlavně nějak přežít. Je to model, ve kterém je pouze jedna křečovitá utrápená hlava lpící sveřepě na své roli, i když    je soustavně přetížená a strhaná tíhou starostí a zodpovědnosti za všechno a všechny. Na této hlavě zbůhdarma často jako koule u nohy visí osm různě dlouhých, různými náhodnými křečemi ovládaných a kontrolovaných chapadel. Hlava si říká „Hlavně to nějak ukočírovat, ukontrolovat, nedovolit nikomu překročit už tak zatěžující meze, udržet to po kupě a nedovolit změnu.“ Smyčka se hlavě pomalu utahuje kolem krku,  až se jednoho dne utáhne naposledy, hlava selže na plné čáře a prožije kompletní kolaps. Je to model řízený čistě mozkem, bez promyšleného systému a řádu, systém chaosu, který vede dříve či později do znechucení, nudy, apatie, stagnace, nevěry, znefunkčnění, obviňování se navzájem a nakonec do potupného zániku v tratolišti dějin. Nemusí tomu tak však být!

Žijeme v dobré rodině 
Žijeme v dobré rodině, systém Chobotnice v křeči už nám nevládne. Fungujeme jinak. Říkáme tomu „Rodinný trojúhelník“. Je to jednoduchý, přehledný a rychlý systém, který můžete snadno zavést i u vás doma, stačí se inspirovat. Náš rodinný systém stojí na angažovanosti a aktivním zapojení všech členů rodiny do jejího fungování v tom, co je baví a v čem jsou dobří. Pro každého je u nás místo, každý má svou roli, každý si připadá užitečný, potřebný, milovaný a oceňovaný. Máme společný příběh, společnou historii, současnost a budoucnost. Generujeme mezi sebou dobrou atmosféru a komunikaci, zábavu, přitažlivost - rodinný magnetismus, jiskřivou intimitu, zdravou, pozitivní motivaci a v neposlední řadě také silnou rodinnou imunitu a soudržnost. Svou jednoduchostí a praktičností náš systém inspiroval už stovky lidí okolo nás.
Přijďte se inspirovat na tuto přednášku. Lektor vám poví a nakreslí, jak náš systém funguje. Třeba se i pro Vás připravená poslední akce v našem projektu stane tím pravým ořechovým.

Zájemci, hlaste se na známých kontaktních místech a nahlaste si pro Vás vyhovující termín (oba dny jsou autentické): Kancelář na nám. Míru 11 v Bruntále,  tel.: 603 488 553 a 739 651 777, Skype: Dana Luňáková a Vašek Meca, e-mail: dana.lunakova@seznam.cz nebo heda.os@seznam.cz, více na webu: www.hedaos.cz

Tento projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

grafika3.jpg