Jdi na obsah Jdi na menu
 


Provence

 

     Cestovní agentura Dajas travel pořádá
a o. s. Heda doporučuje
poznávací zájezd po
Provence a azurovém pobřeží
*Kouzlo rozmanitosti*
Termín: pátek 31. května. až čtvrtek 6. června 2013

p1.jpgp2.jpg

p3.jpgp4.jpg

 PROGRAM:

1.den - 31. 5. 2013 (pátek): Odjezd z ČR (odpoledne - bude upřesněno v pokynech k odjezdu), přes SRN do Francie.

2. den - 1.6. (sobota): Odpoledne příjezd do papežského města Avignonu

p5.jpg p6.jpg

Procházka městem, které je obehnané středověkými hradbami začne v zahradách Jardin du Rocher des Doms, odkud je znamenitý rozhled na město, přes řeku Rhonu na pevnost Villeneuve-les-Avignon i na nejvyšší vrchol Provence Mont Ventoux na východě.
Návštěva katedrály Notre Dame (papežské náhrobky). Pak čas na návštěvu  dvou dominant Avignonu: Most sv. Bénézeta, který se dochoval jen v několika obloucích do půli řeky Rhony a impozantního papežského paláce, ve kterém lze spatřit ohromující prostory, i část původní výzdoby, rozhlédnout se z ochozů a věží na město. Poté procházka městem kolem radnice, divadla k Musée Lapidaire (keltské a římské sochy). Volno v ulicích starého města.
 

p7.jpgK Avignonu také patří Papalines, čokoládové bonbony plněné likérem ze šedesáti bylin.

 

 

Ubytování, nocleh – ve F1

 

p8.jpg p9.jpg

ILUSTRAČNÍ FOTO F1

3. den - 2. 6. (neděle):  Ráno odjezd do oblasti Luberonu, kolem Noves (bydliště Petrarcou opěvované Laury). Zastávka v jedné z nejzajimavějších oblastí Provence  u Fontaine de Vaucluse – na konci uzavřeného údolí, vápencového kańonu,  je mohutný podzemní  zdroj vody, vyvěračka, kde z jara proudí až 90 tis. l. vody za sekundu, zatímco v létě hladina vody klesne o 15-20 metrů a tak se objeví jeskyně s jezírkem v dolní části. Jedná se o největší krasovou vyvěračku v Evropě vůbec. Po proodu se pak nachází vodní kolo, které pohání původní papírenskou manufakturu. Petrarcův pobyt připomíná památník v centru této malé obce.  
          

p10.jpg p11.jpg p12.jpg   Vaucluse                                                                                                   Luberon

Přejezd oblastí Luberonu, kolem Gordes  (poblíž muzeum levandule) do Sénanque, románskému opatství uprostřed levandulových polí,  která se v červnu rozzáří fialovou barvou. Odtud je blízko do městečka Roussillon, kde jsou lomy na okr, známé již Římanům. Areál lomů mění barvy od žluté po sytě červenou. Hornina zde tvoří prapodivné útvary sytých barev, které jsou lemovány zelení zdejších pinií. Cesta pak vede přes historická provensálská místa St.Remy, Glanum, napříč  masívem  Les Alpilles do Les Baux de Provence -  historické městečko i ruiny trubadúrského hradu na skále. Zastávka u Daudetova mlýna     ve Fontvielle. Přejezd do města, kde vzniknul  denim, do Nimes . Podvečení prohlídka města nazývaného francouský Řím: římská aréna, chrám Maison Carré, Castellum Divisorium, Jardin de la Fontaine, římská brána, katedrála.
             

    p13.jpg  p14.jpg  Rousillon                                                 Amfiteátr Nimes

Večer návrat na nocleh.

 4. den - 3. 6. (pondělí): Ráno odjezd k Pont du Gard, části římského akvaduktu z doby Agrippovy.  Největší akvadukt pocházející z období římanů, byl postaven před 2000 lety.

p15.jpg p16.jpg

Odtud se vydáme do Arles, UNESCO. Zaujme zachovalými římskými lázněmi,
je majestátní dodnes - k býčím zápasům s využívanou arénou, amfiteátrem, románským kostelem a klášterem St.Trophine, kde byl m.j. Karel IV. korunován za krále Arelatského. Epace Vincent van Gogh připomíná pobyt malíře stejně jako kavárna (Café la Nuit), kterou namaloval. Pak následuje návštěva unikátní přírodní rezervace Camarque,  parku v deltě řeky Rhony, s jedinečnými druhy fauny a flóry,  kde žijí růžoví plameňáci, bílí polodivocí koně… Nebude chybět ani návštěva přímořského městečka St. Maries de la Mer nad kterým se vypíná opevněný kostel.  Ve městečku lze ochutnat zdejší specialitu bouillabasse nebo se vykoupat v moři, které je lemováno písčitými plážemi.

 p17.jpg p18.jpg

 Plameňáci                                      St. Maries de la Mer     

Odpolední cesta do Marseille (centrum kolem starého přístavu, výjezd k bazilice Notre Dame de la Garde odkud je rozhled na celé město, přístav i ostrov s pevností If.  

 

p19.jpg

Marseille , ostrov If

Přejezd na nocleh k Hyéres.

 

5. den - 4. 6. (úterý):  Ráno odjezd do St.Tropéz, městečka známého díky Brigitte Bardot i četníkovi Luise de Funése. Prohlídka Vás zavede jak ke staré, tak i nové četnické stanici, do maličkého přístavu, starého centra i k pevnosti nad městem….

p20.jpg  p21.jpg

            Četnická stanice v St. Tropez                                              St. Tropez

K poledni odjezd do vnitrozemí, severním směrem k největšímu evropskému kaňonu Grand Canyon du Verdon. Zde se dá jednak koupat v jezeře St. Croix, navštívit vesničku Moustiers - Ste. Marie, ale především z vyhlídek jako jsou Chevalliers, La Fayett, Pont d´Artuby, Balcons de Mescla pozorovat tento výtvor přírody. 
         

p22.jpg p23.jpg p24.jpg  Verdoňský kaňon                                                                                Jezero St. Croix


                  

p25.jpg p26.jpg p27.jpg

Moustiers – Sainte Marie

 

Částí tzv. Napoleonovy cesty se pak sjede do Cannes k zastávce u Festivalového paláce, v jehož okolí jsou otisky rukou hvězd filmu. Nedaleko je však i kostel Notre Dame de Bon Voyage, místo kde bivakoval Napoleon po návratu z Elby.

p28.jpgp29.jpg

  Večerní Cannes


Nocleh v oblasti Nice

6. den - 5. 6. (středa): návštěva Nice. Procházka po Prommenade des Anglais, kolem hotelu Negresco, i po starém městě z úzkými stinnými uličkami, ranním trhem na Cours Saleya, kolem katedrály st.Réparate či do parku Chateua nad městem.
Zdejší pláže vybízejí ke koupání v typicky azurové vodě, restaurace k posezení nad vínem či sccou, zdejší specialitou. A na nákupní třídě lze pořídit dárky domů. 
      

p30.jpg p31.jpg

  Nice

p32.jpg p33.jpg

6 km pláž Nice                                   Promenáda v Nice

Odpoledne zastávka v Éze, ve výrobně parfémů. Návštěva parfumerie Fragonard, kde uvidíte, jak se parfémy vyrábí a za výhodné výrobní ceny můžete nakoupit francouzskou kosmetiku.

 

 p34.jpg p35.jpg p36.jpg

 Éze

 p37.jpg p38.jpg

  Knížecí palac                                                                    Monte Carlo

 

 Krátká podvečerní zastávka v Monaku s výhledem na staré Monako s Knížecím palácem, kolem přístavu do Monte Carla ke kasinu..…


7. den – 6. 6. (čtvrtek):  po zpáteční cestě přes Itálii a Rakousko, návrat domů v podvečerních hodinách do Bruntálu.p39.jpg

  

 

                                                                           Bruntál


 

*Změna programu možná

V ceně je zahrnuto:

- 3 x ubytování v  hotelu typu Accor – F1 nebo podobném,
- 1 x komfortní hotel se snídaní v oblasti Nice,
- doprava autokarem, 
- průvodce, 
- zákonné pojištění CK Visnar, DPH

 

Možnost příplatku:

- 3 x snídaně za 420,-- Kč/os ve F1,
- cestovní pojištění Allianz za 212,-Kč/os

Cena nezahrnuje vstupy, místní taxy atd. Doporučené kapesné: 60 – 80 €.

Pozn.: Hotely F1 nenabízí koupelnu a sociální zařízení na pokoji, ubytování je pěkné, čisté a příjemné.

Spolupořadatel: CK Visnar

Kód Turnus Termín Pokoj 1/3 Pokoj 1/2
7085 1

31.5. - 6.6.2013

Cena po slevě

7.290,- Kč

6.795,- Kč

8.265,- Kč

7.770,- Kč

Při zálohování 30% t. j. 2.300,-- Kč do 10. 3. 2013 - SLEVA 495,-- Kč/osoba

v případě Vašeho zájmu se zastavte v kanceláři CA DaJas RUSKÁ 11, 792 01 za slečnou Dájou Janíčkovou.

VOLNÁ MÍSTA !!!!!!!

VYUŽIJTE SLEVY ZA VČASNÝ NÁKUP:

Cena třílůžák  6.795,-Kč/os , cena dvoulůžák 7.770,-Kč/os ( zálohování do 31.3.)

 1/ záloha 2.100,-Kč/os + 212,-Kč/os ( cestovní pojištění Allianz volitelné) do 31.3.

 2/ doplatek 4.695,-Kč/os do 20.4.(třílůžkový pokoj), 5.670,-Kč/os(dvoulůžkový pokoj)

 

 Bankovní spojení: KB, a.s. 43-8466780287/0100 - VS neuvádět

!!!!Do předmětu platby či do mailu info@dajas-travel.cz  UVÉST: jméno + příjmení klienta + rodné číslo + telefon +email!!!

 Možné příplatky: 3x snídaně 420,-Kč/os

 
BLIŽŠÍ INFORMACE A REZERVACE: CESTOVNÍ AGENTURA
DAJAS TRAVEL - DAGMAR JANÍČKOVÁ
RUSKÁ 11, 792 01 BRUNTÁL, TEL: 734 639 332
EMAIL: INFO@DAJAS-TRAVEL.CZ

p40.jpg

Těšíme se, že se vypravíte s námi za poznáním jednoho z nejkrásnějších koutů naší planety

Dája Janíčková
a Dana Luňáková
www.danalunakova.cz