Jdi na obsah Jdi na menu
 


pozvánka

SRDEČNĚ VÁS ZVEME NA SLAVNOSTNÍ PREMIÉRU

KRÁTKÝCH FILMŮ PRO NESLYŠÍCÍ DĚTI A S NESLYŠÍCÍMI DĚTMI

www.filmyproneslysicideti.cz

pozvánka

Vážení přátelé,

Zveme Vás na premiéru krátkých filmů, určenou (nejen) pro neslyšící děti i dospělé. Uskuteční se v Univerzitní knihovně Scala na Moravském náměstí 3 v Brně. Začátek je v 10,30 hodin a ukončení se předpokládá kolem 13,00 hodiny. Vstup je zdarma - tyto filmy jsou spolufinancovány z ESF a vznikly z projektu u nás dobře známé Dr. Heleny Burianové z Brna, jedné ze zakladatelek o. s. Heda Bruntál.

Režie se ujala mladá talentovaná režisérka Zuzana Dubová, se kterou se měly možnost seznámit podnikatelky našeho projektu Aktivní ženy Bruntálska, a která o tomto projektu natočila časosběrný dokument ze života 3. náhodně vybraných podnikatelek našeho regionu. Ten měl premiéru s vysokou účastí návštěvníků v městském kině Bruntál dne 7. 11. 2014. 

Jaké filmy v kině Scala v Brně na Valentýna 14. 2. 2015 uvidíme?
Jsou to příběhy o tom, co je v životě důležité, na co si dát pozor. Jak se žije sluchově postiženým osobám v našem světě - jejich příběhy částečně pravdivé a částečně smyšlené.

V jednom z krátkých filmů vystupuje neslyšící dívenka Laura, která žije v našem městě (Bruntále) v sociálně slabší rodině. Narodila se jako hluchá svobodné matce, která pracuje ve fabrice na okraji města. Na své otázky o tom, kdo je její otec matka zarytě mlčí a tak jednou Laura sebere veškerou odvahu a uteče z domu, aby svého otce našla podle skromných indícií, které má k dispozici.
Kroky ji zavedou do obce Janov u Krnova. Přespává kde se dá, schovává se v zahradní chatce, kde bydlí jeden svérázný člověk. Laura také není nějaká princezna..... Žeby tato podobnost byla čistě náhodná????

Tento film je jedním z několika dalších, kde se skutečnost prolíná s fantazií tvůrců filmu. Zajímavý je tím, že spolu s profesionálními herci si zde zahráli menší role i neherci z našeho města, které potkáváte běžně na našich ulicích a znáte je. Film se zde točil v létě a na podzim 2014.