Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

PLUMLOV

Obrazek


Konečně přišlo tolik očekávané jaro....

Tentokrát jsme se vypravili do mého rodiště - Plumlova na střední Moravě. Už jsem si zvykla na myšlenku, že jedna kapitiola mého života je definitivně pryč. Poprve po dvaceti letech jsem návštěvu v místech, které jsme já i mé děti tak milovaly, neobrečela. Slíbila jsem si ale, že určitě sem alespoň na víkend zavítáme do kempu Žralok, vezmeme kola a objedeme si přehradu, kterou po několika desítkách let práve čistí a "odsinicují". Krajina je tu málo kopcovitá, proto si na kolech mohou vyjet i ti méně zdatní.

Několikrát jsem slyšela v rádiu, že zámek je už zase zprovozněn pro návštěvy, že se zde konají různé hudební a divadelní festivaly, což je super - vždyť já za mlada chodila taky na zámek na odpolední "čaje" a vychutnávala si kouzlo tohoto ojedinělého a neopakovatelného zámku i jeho podzámčí. Mají zde dokonce ze zámku spuštěno ocelové lano nad Podhradským rybníkem, po kterém se údajně sklouznete až do kempu na druhé straně rybníka. My jsme ho však neviděli - asi je ještě příliš brzy.

Projeli jsme si celé městečko, podívali se na dům, ve kterém jsem strávila úžasné dětství u milované babičky a pak na prázdninách i dospívání a velký kus mého dospělého života s mými dětmi. Sposta věcí se tam změnila (k horšímu),spousta věcí ale zůstala stejná, což ve mně vyvolalo nostalgické pocity.... Znáte to.... Zdravím všechny do Plumlova, do Prostějova, uvidíme se.

                                                  Dana Luňáková

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek