Jdi na obsah Jdi na menu
 


pivoňka z fuamarinu 17.9.2017

Heda, o. s. pořádá kurz

Natalie Stefanové

oficiální dovozce a distributor pěnové gumy Foamiran

 

www.foamiran.cz

 

Pivoňka a jiné květy

 

z foamiranu

 

img_20170506_181208.jpg

v neděli 17. září 2017

od 13,00 hodin

 

v učebně Heda, o. s. – Dům s pečovatelskou službou Pohoda, Okružní 20, Bruntál

 

Co to je foamiran?

Obecně přijatý název foamiran pochází z názvu íránské výrobní společnosti Foam Iran Company, která je jedničkou v jeho výrobě. Jiné názvy tohoto materiálu jsou: EVA pěna, gumová pěna. V podstatě se jedná o napěněnou gumu o různé tloušťce a pórovitosti, která je na dotyk podobná semiši. Odtud pochází ještě jeden název pro foamiran: plastický semiš.

Vlastnosti materiálu

Foamiran jsme si představili na prvním květinkovém kurzu Natálky v Bruntále, na růži z fuomiranu 6. 5. 2017. Je opravdovým objevem pro všechny milovníky kreativity. Široká škála barev a možnost materiál dodatečně barvit mu dávají prakticky neomezené možnosti využití jak ve floristice, scrapbookingu, zdobení spon a sponek, čelenek, věnců, vytváření květinových kompozic pro kytice nevěst a korsáže ženichů. Květy z foamiranu jsou neobvykle realistické a krásné. Je vhodný pro interiérové kompozice a dekorace. Snadno se z něj vysekává pomocí raznic a děrovačů.

Foamiran má lehce výraznou porézní strukturu, ale přitom téměř neabsorbuje vodu. Hotové výrobky nemají problém s výkyvy teplot, působením vlhkosti, špíny ani mechanickým tlakem.
Tento materiál je velmi plastický a při zahřívání a nepatrném roztažení se velmi snadno modeluje a získává potřebný tvar. Zároveň si tento tvar „pamatuje“ a zachovává si je.

 

Nástroje pro práci s foamiranem

Foamiran se snadno stříhá nůžkami, řeže speciálními strojky a ozdobnými děrovačkami, získává novou povrchovou úpravu pomocí žilkovačů, barví se akrylovými a olejovými barvami, pastely.

Lepidlo na foamiran

Komponenty z foamiranu se k sobě lepí lepící pistolí. Je možné použít speciální lepidlo na foamiran, sekundové lepidlo nebo jakékoliv silně lepící lepidlo.

 

Kurz trvá cca 4 až 5 hodin, záleží na počtu účastníků. Min. počet 8, max. 12.

 

 

S sebou si vezměte svou tavnou pistoli, na kterou jste zvyklé. Pokud  někdo nemá, zapůjčíme. Jinak veškeré pomůcky a materiál budou zajištěny a jsou zahrnuty do ceny kurzu.

 

Cena kurzu je 370,- Kč na osobu.                                             Obsahuje: Lektorné, občerstvení, pitný režim a nutné režie

 

Těšíme se na setkání.

                                            

                          Natálie a Dana  

 

 

 

Info a přihlášky:

Dana Luňáková,

mejl: dana.lunakova@seznam.cz,                                                

Skype a FB: Dana Luňáková, 

web: www.danalunakova.cz

tel.: 603 488 553,