Jdi na obsah Jdi na menu
 


Perníková chaloupka 2015

 heda-grey-rgb.jpgp1.jpg
                        pořádá v Mezině 76

v sobotu 21. a  neděli 22. listopadu 2015  od 8,45 hod.                                                                                                                        
 p2.jpgkurz Dagmar Pikové

       Perníková  chaloupka
a adventní věnec zdobený  perníčky


V sobotu začínáme z těsta, připraveného lektorkou, tvarovat dílka,  péct pláty perníku na chaloupku a drobné perníčky na adventní věnec. Sejdeme se v Mezině 76 již v 8,45 hod., kde se od základu naučíme (tzn. od přípravy těsta až po finální výrobek – sestrojení a zdobení sněhem) upéct perníkovou chaloupku a drobné perníčky na adventní věnec. Ten si zájemci donesou připravený s sebou. Může být slaměný, polystyrenový, obalený např. chvojkami atp. Pokud nemáte chvojí, můžete obalit třeba vhodnou pletací vlnou nebo skočíme za chalupou do lesa. V sobotu nazdobíme polevou chaloupku, v neděli slepíme. V mezičase (než chaloupky ztvrdnou), budeme zdobit perníčky na adventní věnec. Vyjde-li čas, můžete si vytvarovat z perníku: Svícen na vánoční stůl, zvoneček, stromeček, atp. (mohou být vykrajované, ale i vyřezávané perníčky).

Zkušená perníkářka Dagmar Piková (Opava) nás naučí všechny související „vychytávky“ s perníkářským uměním: Jak správně zadělat těsto, upéct a nazdobit, jak zachovat perníčky vláčné a chutné i po delší dobu. V konečné fázi upravíme chaloupku do finální podoby jemným a přesným zdobením.

Cena kurzu: 650,-- Kč obsahuje veškeré suroviny (mouka, vajíčka, cukr, olej, med, kakao, perníkové koření), kornoutky na zdobení (odnesete si domů) + barvivo, lektorné, drobné občerstvení a pitný režim, energie a ostatní nutné režie.

p3.jpgS sebou: Rovný váleček na nudle, podložku na válení těsta, různé formičky, které máte doma, krabici na perníčky a přezůvky, korpus na věnec, 4 zápichy na svíčky + 4 svíce. Vzhledem k tomu, že dodáme suroviny, které musíme nakoupit na počet účastníků kurzu, potřebujeme znát Vaše závazné přihlášky do středy 18. 11. 2014, do 12,00 hod.

p4.jpg

 

Děkujeme za pochopení, těšíme se na Vás,
                                                                                                                                                                                                                                          Dana a Dáša
Přihlášky: kancelář Dany Luňákové, Okružní 20 Bruntál, tel.: 603 488 553,  Skype a FB: Dana Luňáková, e-mail: dana.lunakova@seznam.cz,

              web: www.danalunakova.cz, www.hedaos.cz