Jdi na obsah Jdi na menu
 


Paměťové schopnosti

Jsme tím, co si pamatujeme. Bez paměti mizíme, přestáváme existovat, naše minulost je vymazána a přece věnujeme paměti jen málo pozornosti, kromě případů, kdy nás opustí. Děláme strašně málo k jejímu procvičení, živení, posilování a ochraně.
                                                                                    Mark Twainps.jpg

o. s. Heda pořádá v úterý dne 1. října 2013 od 16,00 hod.

Paměťové schopnosti s Mgr. Renatou Rychlíkovou
Taky si občas stěžujete na špatnou paměť, přestože váš kalendářní věk ukazuje na střední či mladší generaci? A jestliže se řadíte mezi seniory, omlouváte své výpadky paměti věkem, nebo dokonce trochu cynicky „začínajícím alzheimerem“? Možná jsou vám povědomé následující situace. Vejdete do místnosti a zapomenete, proč jste sem přišli. Je vám představena důležitá osoba, ovšem její jméno vám vypadne z hlavy hned po představení a při dalším setkání zoufale oddalujete chvíli, kdy budete muset přiznat, že vůbec nevíte, s kým mluvíte. Nejste schopni zapamatovat si telefonní čísla svých blízkých (nebo dokonce svoje!) a někdy tápete i v SPZ rodinného auta. Čtete knížku a na konci vůbec nevíte, co jste přečetli. Matně si pamatujete, že po příchodu domů jste klíče někam položili, vidíte se, jak je pouštíte... – ale kam to jenom bylo??!!
Dne 1. října 2013, od 16. hodin se můžete seznámit s tím, jak funguje náš mozek, jak správným zapojením a použitím paměťových technik a učebních strategií do pracovního procesu, studia, či každodenního života, můžete každý dosáhnout velkého úspěchu.
Hravou formou  si  otestujete své momentální paměťové schopnosti. Získáte užitečné informace o jejím fungování a principech kvalitního zapamatování si. Pomocí některých  cvičení a technik se naučíte, jak lépe pracovat se svojí pamětí a jak efektivně rozvíjet své mentální schopnosti. Rozvinete svoji kreativitu a zlepšíte své soustředění.
        Na všechny se těší kolektiv o. s. Heda a Mgr. Renata Rychlíková,
                                                              ředitelka Fosanima o.p.s.,
                                                        189151_4027021516321_1769581872_n.jpg certifikovaný lektor tréninku paměti

Přihlášky a info na známých kontaktech: o. s. Heda, nám. Míru 11 Bruntál tel.: 603 488 553, 739 651 777, Skype: Dana Luňáková, Vašek Meca,e-mail: Dana.lunakova@seznam.cz, heda.o.s@seznam.cz, web: www.hedaos.cz