Jdi na obsah Jdi na menu
 


Litomyšl 7.5.2010

Stále s Míšou makáme. Dny, týdny, měsíce, mně i roky letí jak o závod a tak jsme si trochu Obrazekvypnuly. Když jsme v Litomyšli vyřídily, co jsme měly, přestaly jsme spěchat a začly si užívat krásného dne a sluníčka, které vykouklo mezi stále deštivými dny a odměnilo nás za to, že jsme konečně i vydechly.

Litomyšl je krásné starobylé město s nádherným náměstím plným krámků, hospůdek, cukrárniček, klášterem (z jeho zahrady můžete vidět fotky, stejně jako ze zahrady zámecké a tichých uliček v podzámčí) a zámkem. Každoročně se zde koná Smetanova Litomyšl - mezinárodní dny vážné hudby. Začaly jsme přemýšlet o tom, že bychom - byť vážnou hudbu moc nemusíme, mohly tento festival letos navštívit. Určitě atmosféra a prostředí nás posunou blíž k tomuto žánru.....

Daly jsme si v luxusním hotýlku nad náměstím (téměř bez hostů) oběd na venkovní terase a zašly se kouknout do obchodu místního podnikatele, který šije plavky a sportovní oděvy s názvem Litex. Určitě patří mezi ty, kteří se nevzdávají při prvních neúspěších, neboť tuto rodinnou firmu sleduji zpovzdálí již téměř 20 let... Posadily jsme se s Míšou na závěr dne v malé, Obrazekútulné cukrárničce a odměnily se sladkým uměleckým dílkem. Završily jsme tak výlet do tohoto překrásného města s kouzelou atmosférou.

Zdravíme všechny přátele do Litomyšle.

                                                 Dana a Míša


Obrazek

 

Obrazek

Obrazek   Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek