Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kreslení pravou hemisférou III.

heda-grey-rgb.jpg

pořádá v klubovně v Domě s pečovatelskou službou, Okružní 20 Bruntál
ve dnech sobota 18. a neděle 19. 4. 2015
                                   
k1.jpgKreslení pravou hemisférou III. – kresba (malba) akrylem
k2.jpg
Po kurzech kreslení pravou mozkovou hemisférou I. – základy (portrét),
II. – perspektiva, zátiší, pastel, rudka, uhel, pastelka…
jedeme dál k vytčenému cíli – malířské dokonalosti.
V kurzu Kreslení pravou mozkovou hemisférou III. se naučíme pracovat s akrylem – míchání barev, zvládnutí akrylu atp. Domů si odnesete 2 plátna na rámu a 3 desková plátna namalovaná touto technikou.
 
Akryl dává neomezené možnosti vaší pravé mozkové hemisféře už jen tím, jak ho naředíte. Vstoupíte do světa akrylových štětců, tub, pláten a dalších malířských pomůcek. Odměnou Vám bude Váš obraz, Vaše fantazie otisknutá na plátně! Jaké jsou výhody akrylu? Je ředitelný vodou, takže barvu můžete použít od transpa-rentní přes neprůhlednou, která umožňuje překrýt barvu barvou, až po pastózní malbu s viditelnými tahy štětce. Akryl velmi rychle schne, což umožňuje poměrně rychlé pokrytí plochy obrazu a využití přemalby (pro opravu chyb skrytím spodní vrstvy).
Olej schne až 2 měsíce, proto po tuto dobu do něj můžeme zasahovat. Používá se po řadu století, ale akryl si získal oblibu až v 60. letech, kdy se spojilo výtvarné umění s masovou kulturou, tzv. pop art. Andy Warhol, jako jeden z představitelů pop artu, používal ke ztvárnění svých děl převážně právě akryl.
S sebou si přineste: Akrylové a olejové barvy, štětce, špachtle, sklenice na k3.jpgvodu a hadry na utírání. Tedy pokud máte své. Všichni však budete mít k dispozici místní barvy i štětce. Vezměte si pohodlné pracovní oblečení a obutí a chuť pokračovat ve své cestě  za poznáním a zážitkem.
 

Cena kurzu: 1 350,-- Kč (+ 200,-- Kč doplatek za plátna na rámu)

Přihlášku e-mailem na adresu: dana.lunakova@seznam.cz, osobně do kanceláře na Okružní 20 (DD)  v Bruntále, Skype a FB Dana Luňáková.   Více na webu: www.danalunakova.cz. Tel.: 603 488 553