Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kreslení II

2.jpg

pořádá

ve dnech neděle 15. až pátek 20. 5. 20163.jpg

vždy od 8,30 hod. do 12,30 hod. (s volnou středou)  kombinovaný  poznávací kurz

 

4.jpg

Kreslení pravou mozkovou hemisférou II

        barevné a černobílé etudy: plenér-krajina, objekty, zátiší

Toskánsko! Kdo zde již jednou byl, chce se sem neustále vracet pro nepopsatelnou krásu, atmosféru, vstřícnost zdejších lidí, nádheru zvlněné krajiny, kde se snoubí dnešek s minulostí v horkých slunečných dnech. Kdo o Toskánsku jen slyšel, touží se sem podívat, jen neví, kam, neboť tento kraj je nádherný na každém metru v každém ročním období. Pojeďte si s námi svůj sen splnit.

 

5.jpgMy se do Toskánska vydáváme v období předělu jara a léta, kdy nám budou pole, louky, vinice a lesíky vonět jasnou zelenou svěžestí trav a stromů, budeme se kochat nepřehlednými lány zalitými do rudé barvy vlčích máků, křiklavě žlutých oceánů řepky, modrých polí chrp…. To vše nás vyzve k tomu, abychom tu pomíjivou krásu okamžiku zaznamenali do fotoaparátů a svých myslí. My však tentokrát půjdeme ještě více do hloubky a tuto úžasnou atmosféru procítíme až do morku kostí. Vezmeme si kreslící potřeby, skicáky, stoličky a vyrazíme do plenéru kreslit a malovat. Vyzkoušíme si tradiční pojetí výuky podle skutečnosti i volné tvorby, vycházející z Vaší vlastní představivosti.

 

Seznámíte se zde na našem týdenním kombinovaném kurzu kresby a poznávání Toskánska nejen s metodami zobrazení a interpretace krajiny, ale i se škálou různých výtvarných technik, které jsou vhodné pro práci jak v plenéru, tak i uvnitř: S kresbou tužkou, rudkou, uhlem, křídami, pastelkami a pastelem.

 

Naučíme se kreslit různé objekty, zátiší, průhlednost skla, zobrazovat povrchy nejrůznějších materiálů a předměty z různých úhlů pohledu. Zobrazené trojrozměrné předměty, převedeme do dvojrozměrného obrazu. Jednotlivé techniky podrobně probereme a na praktických příkladech si ukážeme výhody jednotlivých materiálů, podkladů a postupů kresby.

Dozvíte se, co je to kompozice, perspektiva, zlatý řez.

 

Kurz volně navazuje na základní kurz kreslení pravou mozkovou6.jpg hemisférou I, avšak mohou jej navštívit i úplní začátečníci. Použijeme a zdokonalíme všechny techniky a vědomosti o kresbě, budeme se věnovat nejen odstínu jedné barvy (tzv. valér), ale zkusíme i barvy jiné. Naučíme se míchat všechny barvy pouze ze základu.

 

Budete žasnout nad tím, co jste se vše naučili v tomto příjemném a odpočinkovém kurzu mimo realitu všedních dnů.  Otevře se Vám svět hlubší tvořivosti pomocí kresby, kreativity a nových skrytých možností. Nemějte obavu z neznámých věcí a nezkušenosti – vše máme v sobě, jen potřebujeme najít i ke kreslení cestu. Někteří z Vás již techniku zvládají a využívají ji ku svému prospěchu a potěšení. Ti, co přijdou poprvé, nezůstanou pozadu, udrží s námi krok, neboť se budeme  učit věci nové, odlišné od základního kurzu. Nezoufejte, těšte se. Kurz si užijete, zrelaxujete se a budete překvapeni nad svými skrytými schopnostmi a nad tím, co vše se za týden v příjemné společnosti stejně naladěných přátel, jako jste vy, naučíte.

 

     7.jpgCena kurzu: 3 000,- Kč   

    (obsahuje: Materiál v kurzu a lektorné)

 

 

 

 

Přihlášky a informace:

mejl: dana.lunakova@seznam.cz,

tel.: + 420 603 488 553,

Skype a FB: Dana Luňáková, 

Aktualizace na webu: www.danalunakova.cz