Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Obrazek

 

Vzdělávací středisko Dany Luňákové s. r. o.

pořádá

Obrazek  Cestovatel a fotograf Jirka Kolbaba v Bruntále!

 

 

 

 

v pondělí dne 20. září 2010 od 16,00 hod.

 

POŘAD „Fotograf  na  cestách“

 

 

Přednáška s  promítáním nádherných a jedinečných fotografií je určena všem cestovatelům a   snílkům,   lidem,  kteří   mají  rádi   poznání,  celoživotní   vzdělávání  a  rádi  se  setkávají se  zajímavými  lidmi.  Jedním  z  nich  je  právě  spisovatel,  fotograf  a  cestovatel, pan Jiří Kolbaba (více o něm na www.theworld.cz).

Jeho nezaměnitelný hlas můžete znát z víkendového vyprávění na stanici Impuls, z nesčetných reportáží. Viděli jste jej v TV a o zážitcích z cest se dočtete, nádherné  fotografie objevíte v různých časopisech (National Geographic, Koktejl atp.).

Vydal  4  knihy:  Dopisy z cest,  Tváře světa,  Obrazy světa,  6 kontinentů

a v současné době chystá dotisk další knihy. Kalendář na rok 2011 je již v distribuci.

Pokud  navštívíte  zámek  v  Lednici, můžete  si  prohlédnout  úžasné velkoplošné fotografie  na výstavě „Tváře světa“, které se tam přestěhovaly z letiště Ruzyně. Také v sousedním Německu právě probíhá jeho výstava             v Naturparkgalerii - Kurparkhalle Thermalbad Wiesenbad.


 

ObrazekJiří Kolbaba – viceprezident Českého klubu cestovatelů, je náruživý cestovatel, jenž viděné cestovatelské obrazy dokumentuje na citlivou vrstvu diapozitivních filmů Velvia 50 a několika digitálními kamerami SONY alfa.

  

Ze svých četných cest (navštívil již přes 120 zemí světa na všech kontinentech planety) zpracoval několik emotivních cestovatelských besed a diashow. Pořady jsou 90 - 120 minut dlouhé, doplněné o prostor pro otázky a odpovědi. Cestovatel se snaží předat divákům co nejvíce pozitivních inspirací i strategických informací pro vlastní cestování. Forma prezentace je nesmírně sugestivní, plná historických, politických, geologických a praktických informací a zkušeností. Pořady Jiřího Kolbaby (diashow, talkshow, besedy na školách, pořady pro firemní kolektivy a.j.) akcentují tradičně prvky svobody, všeobecné tolerance, ochrany fauny a flory celé planety. Velký důraz klade na citlivé zacházení se spisovným českým jazykem a dynamickou dikci.

 

 

Pro zvídavé a zájemce o fotografování:

Po přednášce s promítnutím diapozitivů následuje malý kvíz o zajímavé cestovatelské ceny a bude dán volný prostor pro otázky posluchačů a diváků. Máme rovněž slíbeno, že  nás pan Kolbaba seznámí  s  kompozicí  svých  fotografií  a  poradí,  jak zachytit  vzácné  okamžiky do fotoaparátu a kamery.

 

Místo konání:
Kongresový sál Opal - Havlík s. r. o., Dr. E. Beneše 21 Bruntál (3. patro).

 

 

Další  série  vyprávění  s  J. Kolbabou  proběhne  13. 12. 2010 opět v  Bruntále.

 

 

 

Obrazek     Obrazek

 

Rezervovat vstupenky (zdarma – financováno z ESF) si můžete na známých kontaktních místech v kanceláři Vzdělávacího střediska Dany Luňákové s. r. o. na nám. Míru 11 v Bruntále, (kapacita omezena!) na tel. 554 714 920, 603 488 553,739 651 777, Skype: danalunakova a mejlech: dana.lunakova@seznam.cz, vsdl@seznam.cz.

 

Novinky a bližší info opět na webu:  www.danalunakova.cz.

 

 

 

Těšte se s námi,

                              za VSDL: Dana Luňáková

 

 

Tento projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím

Operačního programu
Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.


Vzdělávací středisko Dany Luňákové s.r.o., Mlýnská 314/1, 792 01 Bruntál
tel.: 554 714 920 , 603 488 553 , 739 651 777 ,

email:Dana.Lunakova@seznam.cz,VSDL@seznam.cz
Skype: danalunakova, michaela.vrsanova

www.danalunakova.cz
IČO 285 62 615