Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistr Karel Gott

Byl to večer, jako každý jiný, když mému příteli zazvonil telefon a dostal vzrušující nabídku - fotit Karla Gotta na křtu svého posledního CD v úterý 27. dubna 2010 od 14,00 hodin (oficiálně však až od 16,00 hodin) v Richter Ville pod Pražským Hradem, Staré zámecké schody. Taková nabídka se neodmítá, okamžitě mi Roman volal a oznámil tuto skvělou novinku. Musím podotknout, že mám skvělou šéfku. Dala mi 2 dny volna na to, abychom si mohli atmosféru Prahy spolu s mistrem Gottem pořádně vychutnat.

Za to Ti Danuško patří velké díky. Děkuji.

No a pak to přišlo. Nejtěžší bylo najít místečko na parkování. V Praze je to vždycky problém. Ale Romča si umí správně přát a jedno tady čekalo jen na nás. Teď už se jen načančat  a zvolit to správné - košile, kalhoty, boty, všechno ale přiměřeně. Někdo si ještě na parkovišti čistil zuby :-D, že ...

Když jsme přicházeli, na první terase známé Richter Villy se připravoval altán, stoly, občerstvení, aby bylo všechno naprosto dokonalé.

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

 

Sedli jsme si tedy na terasu o patro výše nad zámecké schody. Pod námi rostlo mladé víno. A ten výhled ... obsloužil nás sympatický číšník, prozradil, že pod námi se nachází Valdštejnská zahrada s voliérou pro výra, jezírkem, kde můžeme krmit rybky.

 

 

Obrazek

 

 

Vzápětí nastalo naprosté ticho a pod námi už přicházel k Richterově Ville pan Gott - měl na sobě překrásnou bílou košili prošívanou květinovým, ale decentním vzorem. Za ním běžely děti, asi školní výlet a křičeli ,,Kája, kájo!". Kája se zcela dobrovolně a automaticky nechal s celou třídou fotit.

A hurá do altánu na první terase RV. Už když jsme přicházeli, vítal nás slavíkův hlas, bylo to úžasné, nepopsatelný zážitek, první pohledy na skutečného Karla Gotta.

 

 

Obrazek Obrazek

 

V 15,30 už začali chodit hosté,  a tak se altán začal pomalu ale jistě zaplňovat významnými osobnostmi.

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Karel zatím pózuje fotografům.

 

 

Obrazek

 

Za chvíli však vychází na pódium a vtipně komentuje natáčení nového CD. Ještě malé překvapení od Suprafonu, se kterým Karel desku vydal.

 

 

 

Obrazek Obrazek Obrazek

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

A představuje kmotry oné desky, kteří následně vyslovují svá přání, která mají přijít s novými songy.

 

 

Obrazek

 

 

Také mu byla předána dvojnásobná platinová deska.

 

 

 

Obrazek

 

 

 

Představoval se zde také nový produkt - vakuově balený, čerstvý ananas.

 

 

Obrazek

 

Na chvíli se přišla na tatínka podívat i Šarlotka s manželkou Ivanou, moc jim to slušelo. Obě byly oblečeny do módní fialové.

 

Obrazek

 

 

 

Karel zazpíval pár písniček z nového alba - Lidovky mého srdce ...

 

 

 

Obrazek   Obrazek

 

 

Ještě fotka kapely.

 

 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

Další 2 hodiny Karel neúnavně pózoval fotografům, poskytoval rozhovory televizím, rádiím a rozdával povzbuzující a fascinující úsměvy. Na požádání jsem dostala i mistrův podpis ... 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

Obrazek 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Byl to nepopsatelný zážitek ...

  Michaela Vršanová