Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek   Obrazek   Obrazek

 

Druhý víkend v březnu jsme se vypravili za prvorozeným do Německa, kde žije již jedenáctým rokem. Cesta je nekonečně dlouhá, takže z třídenního cestování nám zbývá pouhý den na společné radovánky.

 

Obrazek  Obrazek

 

          Tentokrát jsme se vypravili do nedalekého Frankfurtu na letiště, snad největší v Evropě. Každou minutu s přesnou pravidelností na ranvej dosedlo jedno letadlo z různých končin světa.

 

Obrazek  Obrazek

 

Vonělo to tu dálkami – teplem jihu i zimou severu, skromností a exotikou východu a rozmlsaností, ale i bídou západu…. Sama letištní hala je tak obrovská, že byste měli několik dnů co dělat, abyste ji prošli. Jsou zde obchody a obchůdky, restaurace, kavárničky, cestovky…

 

Obrazek  Obrazek

 

Z podzemních parkovišť dojedete do letištní haly nadzemním vláčkem, koupíte si lupen a projdete bezpečnostní kontrolou na terasu, odkud můžete nekonečně dlouho pozorovat ten rumraj letadel, německou disciplínu… a svobodu…..

 

Obrazek

 

 

Hodně štěstí, Járo!

 

 

 

 

 

……a mimochodem…. víte, jak se v Německu uctívají velikonoce? Prý se tam ani nepolívají vodou, či voňavkou nebo jinou tekutinou, ani si nemrskají vajíčka – oni si je hledají různě schovaná na zahradě, po lese, po poli, po parku nebo zkrátka někde doma…..

 

No jo – jiný kraj, jiný mrav………….

 

 

Pěkné jaro všem…..

                  Dana