Jdi na obsah Jdi na menu
 


Elenka Praděd Karlov

Škola zdraví Eleny Tomiliny a o. s. Heda

 

pořádají

 

6ti denní prázdninový mnoho tematický kurz spojený s poznáváním krásných hor Jeseníků na Severní Moravě

 

 

v hotelu PRADĚD KARLOV – MALÁ

MORÁVKA - JESENÍKY

 
   


ve dnech neděle

9. července

až pátek 14. července

2017

 

 

 

      „Cesta k upevnění zdraví

 

a dlouhověkosti“

 

Nikdo neumí oklamat smrt a stáří, ale smrti lze předcházet, a mládí lze prodloužit. V životě není mnoho věcí, které můžeme kontrolovat, ale pokud vyvineme určité úsilí, pak můžeme mít pod kontrolou to, jak vypadáme a jak se cítíme. A kdo by si s přibývajícím věkem nechtěl udržet dobré zdraví a přitažlivost?

Řeči nám na zdraví nepřidají. Východ učí: "Pojďte a poznejte sami". Umožníme vám poznat a zažít na vlastní kůži zázračný vliv východních léčebných metod. Ze všech druhů čchi-kung cvičení jsme se snažili vybrat ty nejjednodušší, efektivní, univerzální a cenově dostupné pro všechny bez ohledu na věk a druh nemoci. Jsou nenáročné, stačí jen chtít žít zdravě.

Program je určen pro ženy a muže jakéhokoliv věku, zaměřen na ozdravění a harmonizaci vlastního těla a duše, na zlepšení pohyblivosti páteře a kloubů, na umění nabírat a vyrovnávat energii v těle.

Program zahrnuje různé komplexy na páteř a klouby, cvičení na posílení pánevních orgánů, speciální komplexy, techniky Tai-chi - Bang (žezlo Tai-chi) na vyrovnávání energie v těle, gymnastika na klouby podle taoských mnichů, cvičení tai-chi na zvýšení pohyblivosti, zlepšení fungování vnitřních orgánů a systémů, dechová cvičení, meditace a masáže.

Vzhledem k tomu, že právě probíhají prázdniny, hotel je přizpůsoben i pro rodinky s dětmi, máte možnost vzít s sebou i své děti a partnery/ky a užít si tak společné, dovolenkové chvíle s rodinou. 

 

Vzhledem k velkému rozsahu výše uvedených komplexů budou tyto střídavě používány na kurzu dle lektorky a přizpůsobeny složení účastníků kurzu a prostředí.

 

Na kurzu je možné zakoupit výuková a cvičební DVD k vybraným komplexům. Dále nový velkoplošný soubor meditačních obrazů Eleny Tomiliny s čínským lunárním kalendářem roku 2020 a soubor 12. pohlednic obrazů Eleny Tomiliny. Oba tyto produkty jsou opatřeny moudrými texty od OSHO, hodící se ke každému obrazu.

 

 

Doprovodný program Dany Luňákové pro zájemce:

 

Feng Shui v obydlí a na zahradě – Harmonizace prostoru pomocí podpůrných prostředků dle starého čínského umění

 

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVA NA KURZU:  Apartmány Praděd se nachází v největším lyžařském středisku  v Jeseníkách v Malé Morávce - Karlově pod Pradědem. Je zde 11 dvoulůžkových pokojů a svatební apartmán s vlastní vířivkou. Každý pokoj je originál, ale ve všech najdete pohodlnou postel, šatní skříň, sedací nábytek, TV přijímač. Samozřejmostí je vlastní koupelna a pokrytí vysokorychlostním bezdrátovým internetem. Ubytování je také zajištěno ve 4., 6. a 8. lůžkových apartmánech, přičemž každý apartmán je vybaven vlastní kuchyňkou s lednicí, koupelnou se sprchovým koutem, umyvadlem a WC. Tato forma ubytování vyhovuje dobrým známým, kteří již pravidelně jezdí na kurzy s Elenkou a chtějí se spolu s kolegyněmi a kolegy bavit a předávat si poznatky. Pokoje jsou velké a čisté, kompletně vybavené a s velkou kuchyní, včetně možnosti přistýlek.  V blízkosti apartmánů jsou nesčetné turistické stezky pro všechna období, ty letní patří k nejkrásnějším poznávacím zážitkům v Jeseníkách.

 

Stravování je formou plné penze v restauraci hotelu s rozměrnou terasou, s výběrem normální, bezmasé, bezlepkové stravy a má charakter domácí kuchyně. Bezlepkovou stravu, pokud ji máte předepsanou, je nutno označit včas do přihlášky.  

K dispozici je rovněž oplocené hřiště na míčové hry a jiné sporty, velký venkovní bazén, hřiště pro děti s nesčetnými atrakcemi. V těsném sousedství se nachází lanový park na stromech, spousta hospůdek a občerstvení, prodejna se sportovním vybavením, půjčovny sportovních potřeb atp. Auto si můžete parkovat na parkovišti hotelu - pro všechny naše účastníky zdarma. Tento pobyt můžete pojmout jako rodinnou rekreaci, pokud si vezmete s sebou děti, rodiče, sourozence, partnery, kamarády…..

 

DOSTUPNOST:

Autem s parkováním přímo u hotelu nebo vlakem či autobusem do Bruntálu, odtud Vás odvezeme na hotel. Další možnost je autobusem přímo do Malé Morávky, odkud Vás rovněž svezeme na místo samé.

 

Zadejte si do navigace: 793 36 Malá Morávka - Karlov pod Pradědem 24
GPS: V 017°17´18,88´´ S 050°01´09,44´´

 

Zahájení  a konec kurzu:

V neděli 9. července 2017 je prezentace a ubytování

od 16,00 do 17,00 hod.,

v 17,00 hod. zahajujeme program.

 

Končíme v pátek 14. 7. 2017 obědem v 13,00 hodin,

která následuje po dopoledním programu od 10,00 do 13,00 hodin.

 

Časový harmonogram pro tento pobyt:

8,00 – 9,00 hod. – ranní rozcvička

9,00 hod. snídaně v objektu

10,00 – 13,00 hod. – dopolední program

13,00 hod. – oběd – odpolední osobní volno k odpočinku nebo toulkám po krajině, sportu a relaxu u bazénu

18,00 hod. večeře

19,00 – 21,00 hod. – večerní program.

 

Vzhledem k tomu, že společně budeme trávit horký týden prázdnin, budeme se těšit na společné chvíle dlouhých nocí u táboráku, grilování zeleniny i masa v naší vždy úžasné partě stejně naladěných přátel. Upozorňujeme, že večery v Karlově jsou protkány country a folk zpěvem v každé hospůdce, nalaďte si hlasivky a oprašte své zpěvníky. Mějte ale na paměti, že budeme na horách a tam mnohdy se soumrakem padá i zima, proto nezapomeňte přibalit teplé mikiny a možná i ten nějaký repelent proti komárům. 

 

 

  • vezměte si s sebou na kurz: volnější, ale i teplejší sportovní oblečení (cvičení bude probíhat především v přírodě, ale i uvnitř), mikinu, boty pro sport i vycházky, popř. plavky, repelent nebo něco na obtěžující černé mušky, popřípadě Nordic hole, tenisové a ping-pongové rakety a míčky, balon.  Dále určitě přibalte karimatku nebo jinou podložku, pokud jste na ni zvyklí a blok formátu A5 a něco na psaní . K novým cvičením budeme potřebovat "Taj-chi-Bang tyčku". Tyčka by měla vypadat (viz obrázek) tak, jak zaslala Elena Tomilina s prosbou, abste si ji dle délky Vaší ruky vyrobili nebo nechali vyrobit. Musí být ze dřeva nejlépe se zakulacenými konci. U nás trochu připomíná nějakou násadu od smetáku. Tyčky na půjčení mít určitě nebudeme, každý má totiž jinou délku předloktí.

 

 

 

Přihlášky na kurz zasílejte na adresu: Danu Luňákovou, (osobně): Dům s pečovatelskou službou  792 01 Bruntál, Okružní 20

nebo  na tel. +420 603 488 553,

mejl: dana.lunakova@seznam.cz,

Skype a FB: Dana Luňáková, 

více na webu: www.danalunakova.cz

 

V případě nejasností a bližších dotazů můžete telefonovat rovněž Ing. Leoši Lacinovi, manažerovi akad. mal. Eleny Tomiliny

na tel.: + 420 603 258 558,

napsat na mejl: skola.zdravi@seznam.cz,

Skype: banana.jack,     

FB: Škola zdraví.

Více informací a aktualizace na webu: www.skolazdravi.eu.

 

Po přihlášení na některém z uvedených kontaktů Vám zašleme k vyplnění přihlášku (přihlášku lze stáhnout na www.skolazdravi.eu v rubrice „Kurzy  a masáže 2017“) a pokyny k úhradě nevratné, ale přenosné zálohy na jinou osobu. Garantovaná cena pro účastníka kurzu je 5 800,-- Kč do 5 .6. 2017, (lektorné, ubytování, plná penze)

 

Záloha na kurz činí 2 000,-- Kč (do zprávy pro příjemce uveďte Vaše příjmení a léto Karlov). Tuto částku, stejně jako přihlášku je třeba zaslat k nám zpět nejpozději do 5. 6. 2017 -  do této doby nám hotel rezervuje ubytování na počet maximálně 25 účastníků. Po uvedeném termínu uvolňuje svou kapacitu pro ostatní návštěvníky mimo náš kurz.

 

Konečná cena pro účastníka kurzu je 6000,-- Kč, (lektorné, ubytování, plná penze z výběru 3. možností stravy – normál, bezmasá a bezlepková, kurz FS).

 

Těšíme se na setkání s Vámi v této objevené, příjemné a zajímavé lokalitě Severní Moravy - Hrubého Jeseníku, která je protkána stovkami nádherných stezek a výhledů do panensky čisté přírody Jeseníků.

 

 

        Elena Tomilina,

             Leoš Lacina

                a Dana Lunáková