Jdi na obsah Jdi na menu
 


Elena Tomilina na Tetřívku

 

o. s. Heda, Vzdělávací středisko Dany Luňákové s. r. o. a Škola zdraví Leoše Laciny
pořádají
 
Exkluzivní týden s Elenou Tomilinou
ve dnech neděle 5. až sobota 11. října 2014
Na Tetřívku Rejvíz ve Zlatých Horách
 
Již po druhé v našem regionu strávíme pohádkový týden s ruskou akademickou malířkou, psycholožkou a fyzioterapeutkou, výjimečnou osobností Elenou Tomilinou - www.skolazdravi.ic.cz (v českém jazyce).
 e2.jpg
e1.jpgProgram je určen mužům, ale zejména ženám každého věku. Směřuje k obnovení a upevnění fyzického i duševního zdraví ovládáním vlastního těla a ducha. Jeho program byl vyprojektován na přání žen – podnikatelek, které prožily na speciálním kurzu Eleny Tomiliny ve dnech 5. – 10. května 2014 v Malé Morávce, v areálu Kopřivné kurz Probuzení ženy.
 
 
 
 
Bude se skládat ze 3. pilířů, a to zejména z:
 
1/ Probuzení ženy – pokračujeme v omlazování, ozdravení a zkrásnění ženskéhoe3.jpg těla i duše, stimulujeme a zlepšujeme sexuální vitalitu, tolik potřebnou pro výrobu hormonů, zlepšíme rovnováhu a koncentraci, krevní oběh, posílíme zásobník plic, vyčistíme tlusté střevo, odbouráme napětí a stres pomocí východní metodiky, spojující se nejlépe s energetickou charakteristikou ženského organizmu. Naučíme se různé protahovací cviky, paradoxní dýchání, speciální gynekologické automasáže, čínské cvičení na formování postavy, zbavíme se nadváhy, naučíme se, jak stimulovat a masírovat vnitřní orgány k posílení tvorby hormonů atp. Další z mnoha cviků nás naučí stabilizovat energetickou rovnováhu pročištěním energetických kanálů.
V krásné dřevěné tělocvičně z počátku minulého století v areálu Tetřívka nebo na rozlehlé zahradě si také zkusíme několik elementů z orientálních (břišních) tanců a Strip Dance, což je přirozená a osvědčená terapie pro všechny typicky ženské fyzické a psychické problémy, negativně působící na snížené sebevědomí. Tancem rovněž uvolníme psychické problémy a stres, nahromaděný za posledních několik měsíců a let.
Co budeme potřebovat? Sportovní oblečení a obutí jak ven do zahrady, tak i do tělocvičny, ručník a láhev na pití.
 
 
 
 
2/ Přirozený způsob zlepšení zraku - základ kurzu na obnovu zraku jee4.jpg založen na učení starých východních ozdravných technik, přizpůsobených dnešní době. Opět pomocí různých rozmanitých cvičení odstraníme napětí v očích. Pokud má někdo problém s tzv. “suchým okem“ nebo má jiné problémy, zkusíme najít příčinu a postupně ji odstraňovat pod vedením paní Eleny. Protahovacími cviky a dechovou gymnastikou zlepšíme činnost mozku a zrakového centra, důležité zejména pro účastníky pracující denně na počítači atp.
Kurz na zlepšení zraku nás nezbaví trvale všech očních problémů, ale silně sníží únavu, stresové napětí, dokonce pomůže i při některých nevyléčitelných nemocech, které vedou až k slepotě (proto se tyto techniky budeme učit). Naučíme se také bodové automasáže na zlepšení krevního oběhu okolo očí, psycho-energetické cviky na oči z několik tisíc let staré Taoské jógy, komplexu Cchi-kung, ozdravného komplexu Tay-czy – Cchi-kung, dále pak meditativní cvičení s barvami na regeneraci očních svalů a relaxační cviky. Oči si budeme promývat bylinným odvarem s akátovým medem a naučíme se mnohým metodám, vedoucím ke zlepšení zraku. Naučíme se mimo relaxačních cviků na oči speciální cviky na přirozené zlepšení zraku a z komplexu hry Pěti zvířat vybereme důležité cvičení pro oči atp.
 
Co budeme potřebovat? Materiály pro procvičování očí dovezeme a rozdáme všem. Pak budeme používat 3D obrázky, které pouze zapůjčíme v rámci kurzu. Pokud máte vaničku na vyplachování očí z lékárny, vezměte si jí sebou. Jinak dostanete plastovou lžičku.
Materiály potřebné ke cvičení jsou v ceně kurzu a obdrží je všichni jeho účastníci.
 
e5.jpg3/ Kreslíme s meditací – Barevné kreslení je jeden ze  způsobů vyrovnávání vnitřního psychického stavu  a duchovního rozvoje člověka. Je to hluboké poznání sama sebe a rozšíření našeho vnitřního vidění. Barevnost a tvar odhalí nitro účastníků, kterým se rozkryje, v jakém duševním stavu se právě nachází. Vyjádření se kresbou a malbou je cesta ke zbavení se vnitřního napětí a skrytých problémů. Opět si pomůžeme řadou cvičebních komplexů z Taoské jógy, relaxačních masáží a meditací, které umocní celkový ozdravný proces a výsledek.
 
Co budeme potřebovat? 10 tvrdých výkresů formátu A3, prašné kulaté pastely (alespoň 12 barev), 2 hadry, zástěru.
 
 
Na penzion Na Tetřívku ( www.utetrivka.cz) se dostanete po silnici č. 453 od Zlatých Hor (9 km na Rejvíz) směrem na Jeseník (vzdálený 13 km). Parkování je přímo v zahradě penzionu za plotem a je zcela zdarma.
Prezentace v tomto kurzu je v neděli 5. října v 17.00 hod. Zahájení pak po večeři v 19.00 hod. Ukončení je pak stanoveno na sobotu 11. října po snídani.
 

e6.jpg

 
Cena kurzu: 250,-- Kč za osobu a lůžko, což je 6 nocí v celkové výši 1 500,-- Kč za ubytování         
 Lektorné pro Školu zdraví je                                               3 000,-- Kč
                              
Celková cena kurzu tedy:                                                   4 500,-- Kč
 
Kurz neobsahuje stravu, ale máme dohodnuto s restaurací Na Paloučku (www.napaloucku.rejviz.net) naproti přes cestu, že můžeme docházet na jídlo tam. e7.jpgObědy se pohybují v následujících cenových relacích: 35,-- Kč polévka, 80,-- až 90,-- Kč pak hlavní jídlo. Vaří tu velmi dobře a můžeme si buď vybírat z jídelního lístku nebo nám  za zvýhodněnou cenu mohou vařit menu jak na obědy, tak i na večeře. Doporučujeme si snídaně chystat přímo Na Tetřívku, kdy by nám domácí paní Pešková dovážela pečivo až na místo + to, co byste si objednali jako přílohu. Totéž by šlo např. i s večeřemi.
Je tu ještě jeden návrh, a to: Máte někdo typ na dobrého kuchaře, který by nám tam celý týden vařil dobře, chutně, zdravě a levně? Na Tetřívku je plně vybavená kuchyně s obrovskými kachlovými kamny, elektrickými sporáky  a troubami, ledničkami a uzamykatelnými skříňkami pro jednotlivce, vším nádobím, rychlovarnou konvicí atp.
 
Ubytování je v místnostech po 2 a, 3. lůžkách v patře, sociálky jsou pak na chodbě. Společenské místnosti, kuchyně, tělocvična a pokoj pro lektory se nachází v přízemí.
 
Tento speciální kurz se uskuteční v případě, že bude závazně přihlášeno minimálně 20 účastníků, maximální počet je 30 osob z kapacitních důvodů. Na kurz budete závazně zapsáni po uhrazení zálohy ve výši 1 000,-- Kč (číslo účtu zašleme na základě Vaší přihlášky).
 
Ke dni 31. 5. 2014 obsazeno 8 míst, proto si pospěšte a naplánujte nevšední zážitek ku Vašemu prospěchu, zdraví  a neopakovatelným prožitkům. Po naplnění kapacity 35. míst bude kurz uzavřen.
 
 
 
Foto: Elena Tomilina a Ing. Leoš Lacina
 
 
 
Upozornění:
O víkendu 11. a 12. října si můžete pobyt Na Tetřívku prodloužit v případě, že se chcete naučit vařit zdravě, chutně a bezlepkově. Proběhne tam dvoudenní kurz s Marcelem Černochem, předním českým diagnostikem, psychologem, spisovatelem, bylinářem. Více o akci v kalendáři akcí na našem webu: www.hedaos.cz nebo www.danalunakova.cz.
Tam si můžete rovněž prohlédnout fotky z naší společné akce s paní Elenou Tomilinou a Ing. Leošem Lacinou v květnu 2014 v Malé Morávce v Jeseníkách. 
 
Těšíme se na Vás,
 
                                                    Dana a Vašek, Elena a Leoš
 
 
Informace a přihlášky zasílejte na následující kontaktní místa:
Vzdělávací středisko Dany Luňákové s. r. o. a o. s. Heda, nám. Míru 11 – 792 01 Bruntál, tel.: 603 488 553 nebo 739 651 777, Skype: Dana Luňáková, Vašek Meca, mejl: dana.lunakova@seznam.cz, heda.os@seznam.cz, web: www.danalunakova.cz, www.hedaos.cz
nebo:
Ing. Leoš Lacina, Dolní 356 - 284 01 Kutná Hora, tel.: 603 258 558, Skype: Leoš Lacina, mejl: škola.zdravi@seznam.cz, web: www.skolazdravi.ic.cz.