Jdi na obsah Jdi na menu
 


Elena Tomilina - Rázová

 

1.jpg  a        heda-grey-rgb.jpg   

 

kurz Školy zdraví Kutná Hora – akad. malířky Eleny Tomiliny a spolek Heda

pořádají

7-mi denní speciální, mnohotematický  prázdninový  kurz spojený s poznáváním doposud neobjevené panensky čisté přírody přehradní nádrže Slezská Harta na Severní Moravě

2.png

(www.centrumslezskaharta.cz)

v Razové, centrum Gemec, region Bruntál - JESENÍKY

ve dnech neděle 3. až sobota 9. července 2016

NOVINKA!

„Důvěřujte svému tělu - zná cestu ke zdraví“ + práce s čakrami a harmonizací

Speciální ozdravný kurz pro ženy a muže s možnou osobní masáží, zaměřen nejen na ozdravění a harmonizaci vlastního těla a duše, zvýšení energie Jin a Jang, zlepšení cirkulace krve, posílení sexuální energie, zlepšení pohyblivosti a posílení páteře a kloubů, ale i na umění odstraňování problémů bránících nám být sami sebou.

Naučíte se ozdravné způsoby dýchání, omlazující automasáž s ozdravnými zvuky na vnitřní orgány, různé protahovací cviky a komplexy z Taoské jógy, mnoho účinných komplexů z Čchi-kungu (speciální a zapomenuté, jednoduché techniky starých mistrů s rychlými ozdravnými účinky). 

Pro příklad: Jívový pás - je velmi užitečný pro rozcvičení celého těla. Blahodárně působí na ledviny a střevní trakt, u žen se zpevňují ženská prsa a regeneruje poševní svalstvo, dochází k úbytku tukové tkáně. U mužů se toto cvičení obvykle nazývá Letící drak nebo Tři prstence kolem Měsíce. Pomocí této sestavy lze předejít ohnutí páteře a významně zlepšit držení těla u žen a mužů v pokročilejším věku. Pomůžeme vám pocítit vaši sexuální energii, zkusíte si ji zdravě užívat ve svém těle. Sexuální energie je nejzákladnější a nejmocnější energií v člověku. Představuje prvopočáteční jednotu sil jin a jang a umí naše tělo léčit. Další komplex, který vyzkoušíte - novinka v roce 2016, je cvičení na zpevnění a ozdravení pánevního dna jak pro ženy, tak pro muže a další účinné a jednoduché komplexy. Prožijete krásné meditace a masáže ve dvojicích na zklidnění psychiky a uvolnění organizmu.

 

Budeme se učit diagnostikovat energie čaker a pracovat s nimi. Prochází jimi energie, která ovlivňuje lidskou psychiku a zdraví. Působíme-li na tyto čakry, působíme tím i na libovolnou soustavu nebo orgán v těle, protože každá čakra odpovídá za příslušný systém. Pocítíte svou energii, kterou máme všichni uloženu v genetickém kódu zdraví. Kurz je doplněn o různé meditační techniky na vyrovnávání energie čaker, které pomáhají ke stabilizaci energetické rovnováhy a pročištění energetických kanálů.

Hlavním posláním kurzu je zpevnit tělo a zharmonizovat jeho síly tak, aby organizmus mohl vyléčit sám sebe.

 

Jako součást terapie na kurzu nás čeká program s Ivo Batouškem, bubeníkem seskupení Jumping Drums a skupinové relaxační bubnování. Vibrace bubínků příznivě působí na naši psychiku, orgány v našem těle a uvolňují tlak, stres a napětí. www.jumpingdrums.info

 

KDE SI BUDEME UŽÍVAT?

Školící centrum Slezská Harta se nachází v jižní části obce Razová v Moravskoslezském kraji, v okrese Bruntál, na břehu vodní nádrže Slezská Harta. Celé území leží v turistické oblasti „Jeseníky “ v mikroregionu „ Slezská Harta “. Vlastní okolí nabízí širokou škálu možností pěší turistiky, cykloturistiky, koupání, rybaření, myslivosti, projížďky na loďkách a člunech, jachting, windsurfing, potápění, projížďky na koních atd. V širším okolí se nachází přírodní zajímavosti: Kromě zmiňované přehradní nádrže Slezská Harta např. sopky Velký a Malý Roudný, Venušina sopka, Razovské tufity, Vápenná pec atd. Po přehradě nás proveze replika lodi Santa Maria, se kterou skutečně Kolumbus objevil Ameriku. Součástí areálů je zcela nově vysazený poznávací sad, ve kterém jsou vysazeny všechny staré kultury, které se v této oblasti odnepaměti pěstovala a byly zachráněny pro příští generace. Samotná oblast Jeseníků nabízí samozřejmě další široké možnosti vyžití se spoustou přírodních, technických a kulturních památek a turistických či přírodních zajímavostí (Lázně Karlova Studánka, Lázně Lipová, Velké Losiny, Praděd, zámek Bruntál, Uhlířský vrch, rybářství Tylov, hrad Sovinec, elektrárna Dlouhé Stráně….).

4.png

UBYTOVÁNÍ:                                                                                                                                                   Ubytování je situováno v podkrovních prostorách centra a to ve čtyřech apartmánech s kapacitou 29-ti lůžek. Každý z apartmánů se skládá ze dvou samostatných pokojů, předsíně a koupelny s WC – vše v luxusním dřevěném provedení.

STRAVOVÁNÍ:

Je velmi citlivě a profesionálně pro Vás připraveno odbornou skupinou i profesionálním kuchařem. Snídaně jsou předkládány formou bufetu, obědy a večeře jsou vařeny našemu kurzu na míru, kultivovaně, originálně a chutně, a to vegetariánsky z místních čerstvých surovin s dopolední ovocnou a odpolední zeleninovou svačinkou.

K dispozici je však i pro milovníky masa gril, ohniště i možnost masové stravy.

5.png

DOSTUPNOST:

Autem od Olomouce: Projedete Ecce Homo přes Šternberk směr Bruntál. V Bruntále hned na kraji odbočíte do prava u Kauflandu – směr Razová. Projedete Mezinu, jste u paty přehrady a pak už v Razové. Tam se dáte na křižovatce do prava směrem k přehradě. Cca 2 km od křižovatky dávejte pozor, centrum Gemec leží cca 100 m od silnice vpravo. Poznáte podle titulní fotky.

Autem od Ostravy: Projedete Horní Benešov a v 360 st. zatáčce nad Miloticemi odbočíte z hlavní silnice do lesa, ten projedete a jste v Razové. Jedete stále rovno, projedete křižovatku a cca 2 km po pravé straně uvidíte centrum Gemec.

Pro hosty centra jsou k dispozici parkovací místa střežené kamerovým systémem.

Vlak i autobus jede do Bruntálu a tam Vás naložíme a převezeme do Razové.

6.jpg 7.jpg 8.jpg

PRAVIDELNÝ ROGRAM:

V neděli 3. července 2016 je prezentace a ubytování od 16,00 do 17,00 hod., v 17,00 hod. zahajujeme program.

 

NÁSLEDNÝ  ČASOVÝ  HARMONOGRAM  PRO  TENTO  POBYT  (upřesňuje lektor):

8,00 – 9,00 hod. – ranní rozcvička

9,00 hod. snídaně v objektu

10,00 – 13,00 hod. – dopolední program

13,00 hod. – oběd

15,00 – 18,00 hod. – odpolední osobní volno k odpočinku nebo toulkám po krajině, sportu a relaxu  

18,00 hod. večeře

19,00 – 21,00 hod. – večerní program.

 

PROGRAM  KURZU:

1.         Komplex fyzických cvičení na páteř a klouby (ranní rozcvička venku)

2.         Speciální Taoská omlazující masáž s ozdravnými zvuky

3.         Umění správného dýchání - dechové techniky na ozdravení celého těla

4.         Jívový pás, Letící drak - stimulace vnitřních orgánů k posílení výroby hormonů, zbavení se tukové tkáně v oblasti břicha a zpevnění páteře.

5.         Posilování, zpevňování a uvolňování svalů pánevního dna (pro ženy i muže)

6.         Unikátní ozdravný komplex Taj-czy - Čchi-kung - 20 kroků: Dynamická meditace, nabírání  a rozdělování energie (skvělý ozdravný prostředek, který napomáhá stabilizaci energetické rovnováhy a k pročištění energetických kanálů).

7.         Komplex změny stavu šlach, vazů a svalů formující postavu pomocí speciálního dechového cvičení

8.         komplex Severní Hvězda - Čchi – kung (typ Ba-Gua-Zhang)

9.         Dynamické cvičení na zlepšení pohyblivosti páteře a kloubů, zvýšení funkce ledvin a zvětšení energie Jin v těle

10.       Dynamické cvičení na posilování páteře a kloubů, zlepšení cirkulace krve a zvětšení energie Jang.

11.       Vyrovnávání našeho vnitřního stavu – harmonizace (meditační praktiky)

12.       Autodiagnostika čaker

13.       Meditační techniky na vyrovnávání energie čaker s pomocí dýchání a vibračních zvuků                        

14.       Meditace na obrazy s čakrami a masáže ve dvojicích

(Vzhledem k velkému rozsahu výše uvedených komplexů budou tyto střídavě používány na kurzu dle zvážení lektorky  a přizpůsobeny  složení účastníků kurzu a prostředí).

Doplňkový program v odpoledních hodinách: Odívání dle principů Feng Shui. Vede: Dana Luňáková

Na kurzu je možné zakoupit výuková a cvičební DVD k vybraným komplexům a nový velkoplošný meditační kalendář s čínským lunárním výhledem do roku 2020 a soubor 12. pohlednic obrazů Eleny Tomiliny.

9.png

 

CO  SI  VZÍT  S  SEBOU?

Karimatky, barevné dřevěné pastelky, kreslicí blok A4, deku, plavky, osušku, repelent….

Vzhledem k tomu, že společně budeme trávit krásný horký týden prázdnin u překrásné panenské přírody s přehradou, budeme se těšit na společné chvíle dlouhých nocí u táboráku, grilování masa i zeleniny s večerním posezením u ohně. Pokud někdo hrajete na nějaký přenosný nástroj,budeme rádi,vezmete-li jej.

 

Kurz organizuje a přihlášky na kurz přijímá:  Dana Luňáková, osobně Bruntál, Okružní 20 (kancelář), tel. +420 603 488 553

mejl: dana.lunakova@seznam.cz,  Skype a FB: Dana Luňáková,              

více na webu: www.danalunakova.cz a www.hedaos.cz

 

Případné dotazy rovněž na: Ing. Leoše Lacinu, manažera akademické malířky Eleny Tomiliny  na tel.: + 420 603 258 558, mejl: škola.zdravi@seznam.cz, Skype: banana jack, FB: Škola zdraví.eu.             

Více informací a aktualizace na webu: www.skolazdravi.eu

 

Po přihlášení na některém z uvedených kontaktů Vám zašleme k vyplnění přihlášku s pokyny k úhradě nevratné, ale přenosné zálohy na jinou osobu (obsahuje kurzovné, ubytování a stravu 5 x denně z regionálních potravin a pitný režim).

Do 10. 6. 2016 garantujeme cenu kurzu 6 200,-- Kč, záloha na kurz činí minimálně 2 500,-- Kč (do zprávy pro příjemce uveďte Vaše příjmení a Razová). Tuto částku, stejně jako přihlášku je třeba zaslat k nám zpět nejpozději do 30. 05. 2016  -  do této doby nám centrum rezervuje ubytování na počet maximálně 25 účastníků. Do konce května musíme uhradit za každého účastníka uvedenou zálohu. Konečná cena pro přihlášené po termínu činí 6 600,- Kč. Po termínu 30. 5. 2016 zařízení uvolňuje svou ubytovací kapacitu pro ostatní návštěvníky mimo náš kurz.

 

Těšíme se na setkání s Vámi v této zcela nové, zajímavé lokalitě Severní Moravy, Nízkého Jeseníku s doposud neobjevenou nádhernou přehradou Slezská Harta, která je protkána stovkami cestiček pro pěší turistiku, ale i pro cyklistiku a poznávání místní přírody i přírodních památek.

Končíme v sobotu 9. 7. 2016 snídaní cca v 9,00 hodin, která následuje po ranním programu  od 8,00 do 9,00 hodin.

 

Těšíme se na Vás,    

 Elena Tomilina, Leoš Lacina,           

K. R. Marinov a Dana Luňáková

12.jpg11.jpg                                  10.jpg