Jdi na obsah Jdi na menu
 


Elena Tomilina - Kurzovní

   heda-grey-rgb.jpg1.jpg                                                                                                

pořádají kurz

                Školy zdraví Eleny Tomiliny (www.skolazdravi.eu) a spolek Heda (www.hedaos.cz)

,,Cesta k upevnění zdraví a dlouhověkosti"                                                                                                    
ve dnech neděle 9. až pátku 14. října 2016

ve Sporthotelu Kurzovní – Karlova Studánka – Praděd – Jeseníky

2.jpg

Paní akademická malířka a fyzioterapeutka Elena Tomilina (Lipeck – Rusko) do České republiky pravidelně přijíždí a pořádá své originální a ojedinělé kurzy již 26 let.  Je spoluautorkou knížek Ing. Borise Tichanovského, úspěšná léčitelka, chiropraktička, psycholožka a akademická malířka s obrovským rozsahem znalostí a vědomostí, které předává půl roku účastníkům v naší vlasti a půl roku účastníkům v Rusku. Neustále do svých kurzů kromě klasického a léty osvědčeného programu, který už znají desetitisíce zejména žen (ale i mužů), navštěvující mnohdy pravidelně její kurzy, zařazuje nové a nové poznatky a prvky, kterými pak pomáhá lidem nejen při fyzických problémech, ale i při narušené psychice, hledání smyslu života, partnerských a sexuálních vztazích, v rodičovských otázkách a v celkovém uvolnění a zklidnění moderního, hektického života a celkové rovnováze.

Připravili jsme pro Vás opět další kurz  ze speciálních bloků v hotelu 3.jpgKurzovní (nejvýše položený hotel v ČR) pod vrcholem Jeseníků – Pradědem (1 492m. n. m.) určený pro ženy a muže jakéhokoliv věku a pohyblivosti, kteří upřednostňují své zájmy před lenošením a rádi aktivně-relaxačně prožívají svůj život mezi stejně naladěnými a pozitivními lidmi, pečují  o své zdraví, upevňují ho a neutrácí zbytečně své dny, určené na této planetě Zemi k lacinému nicnedělání…..

Program kurzu:

 1. Komplex fyzických cvičení na páteř a klouby (ranní rozcvička i venku)
 2. Speciální Taoská omlazující masáž s ozdravnými zvuky
 3. Umění správného dýchání - dechové techniky na ozdravení celého těla
 4. Program pro přirozené zlepšení zraku, zejména cviky v přírodě a jiné  techniky s názvem: Zbavte se brýlí!
 5. Jívový pás, Letící drak - stimulace vnitřních orgánů k posílení výroby hormonů, zbavení se tukové tkáně v oblasti břicha a zpevnění páteře.
 6. Komplex sexuální Gunfu – proměna sexuální energie v energii životní síly, vyrovnávání ženské a mužské energie a intimní gymnastika pro obě pohlaví
 7. Unikátní ozdravný komplex Taj-czy - Čchi-kung -  20 kroků: Dynamická meditace, nabírání a rozdělování energie (skvělý ozdravný prostředek, který napomáhá stabilizaci energetické rovnováhy a pročišžuje energetické kanály).
 8. Komplex změny stavu šlach, vazů a svalů formující postavu pomocí speciálního dechového cvičení
 9. 8 kousků brokátů - působí na zlepšení pohyblivosti a uvolnění, odlehčuje průchod energie v těle
 10. Hra 5 zvířat – nejstarší ozdravný komplex vnitřního Tai-czy, který slouží i k prevenci chorob a jejich léčbě, zlepšuje zdraví a prodlužuje lidský život.
 11. Různé relaxační masáže ve dvojicích

 

Vzhledem k velkému rozsahu výše uvedených komplexů budou tyto střídavě používány na kurzu dle zvážení lektora a přizpůsobeny složení účastníků kurzu a prostředí.

Na kurzu je možné zakoupit výuková a cvičební DVD k vybraným komplexům a nový velkoplošný meditační kalendář s čínským lunárním výhledem do roku 2020, soubor 12. pohlednic obrazů Eleny Tomiliny.

 • zahájení   kurzu je  v neděli 9. 10. 2016 v 17.00 hodin (stravování začíná  večeří od 19.00h).

Pokyny k povolení vjezdu auty Vám zašleme spolu s přihláškou na kurz.

 • ukončení kurzu je  v pátek   14. 10. 2016 v 9,00 hodin (pobyt  končí  snídaní)
 • v rámci kurzu si můžete domluvit s paní Elenou Tomilinou osobní ozdravnou masáž. Cena masáže cca 30min. činí 350,- Kč a není zahrnuta v ceně kurzu. Ozdravné masáže s chiropraktickými a taoskými vibračními technikami a konzultace bude paní Elena Tomilina poskytovat přímo dle dohody nebo dle objednávky u paní Dany Luňákové.
 • kurz je veden v českém jazyce.

 

 • Časový rozvrh kurzu (upřesňuje lektorka):

               8,00 hod. ranní rozcvička na páteř a klouby

  9,00 hod. snídaně

10,00 – 13,00 aktivní, dopolední program

13,00 hod. – oběd, po té volný program k relaxaci, prozkoumávání Jeseníků, wellness v hotelu, odpočinek atp.

18,00 – 19,00 hod. aktivní blok před večeří

19,00 hod. – večeře

20,00 hod. – večerní program

5.jpg4.jpg

 

Co budete potřebovat?

Pohodlný sportovní oděv a obuv (pevnou, je možné, že v říjnu bude na vrcholcích již sníh, ale je také možné, že v případě inverze budeme v nádherném babím létě s 20 až 25 st. C a mraky v údolích pod námi), domácí obuv do tělocvičny na koberec, teplou mikinu, bundu, čepici, rukavice, šátek nebo šálu, karimatku, plavky, osušku na masáže a do Wellness, případně župan na toulání se po hotelu, psací potřeby, notes, nordwalking hole (máte-li), knihu,  láhev na pití.....                                                                                                   

Voda s citronem nám bude po celé dny k dispozici, ostatní nápoje si můžete zakoupit v restauraci nebo recepci hotelu.

 

 

Pokyny pro účastníky:

Na vrcholky Jeseníků do našeho hotelu Kurzovní se dostanete následujícím6.jpg způsobem:

Dojedete do Karlovy Studánky k závoře na parkovišti Hvězda, která odděluje vjezd z parkoviště na Ovčárnu a výš. Pokud jste vlastním autem a budete chtít zajistit parkování přímo pod vrcholem Jeseníků u hotelu Kurzovní, pak nám nahlásíte SPZ Vašeho auta, Vaše jméno a dostanete povolení k výjezdu za 50,-- Kč parkovného na auto a noc. Na celý pobyt si nachystejte na parkování před hotelem 250,-- Kč.

Kdo přijedete autobusem, na vrchol k hotelu se dostanete tzv. „kyvadlem“, které vyjíždí na Ovčárnu vždy v každou celou hodinu, stejně tak vyjedete Vy, kteří přijedete autem a budete mít povolení k výjezdu. Pak se zařadíte do řady před závoru a s povolenkou vyjedete až k hotelu (stále rovno  po hlavní silnici). Začněte vyjíždět od 14,00 hod. (14,00, 15,00 a 16,00 hodin). Pak se ubytujete, v 17,00 hod. začínáme.

Pokud budete opouštět vrcholky a budete sjíždět na parkoviště Hvězda Karlova Studánka, pak se nachystejte na odjezd od vrchní závory na Barborce vždy v každou půlhodinu.

 

Wellness odpočinek  ve finské, parní a infra sauně, vířivku – pro náš kurz 7.jpgmáme vše se slevou 30% (ceník si prohlédněte na webu hotelu: www.kurzovni.eu). Posilovnu máme v každou denní hodinu zcela zdarma, stejně jako wifi - na ni se můžete napojit v restauraci a v renovovaném křídle hotelu. Signál na veškeré operátory je po celé ploše hotelu dostupný.

Budeme mít k dispozici rovněž horská kola, nové koloběžky, tenisové rakety, nordwalking hole na venkovní sporty a vycházky za stejných podmínek, jako wellness

(30% sleva). Na vnitřní sporty a cvičení máme k dispozici tělocvičnu se sportovním náčiním (stolní tenis, míče, atp.), -  všechno pro náš kurz od hotelu zdarma.

8.jpg9.jpg10.jpg

Na hotelu jsou pokoje o 2., 3. a 5ti lůžcích včetně apartmánů. Na všech pokojích je vlastní sociální zařízení, na většině pokojů jsou balkony. Pro náš kurz bude vyčleněno max. 40 lůžek, proto se neváhejte hlásit v dostatečném předstihu, abyste se v případě Vašeho vážného zájmu na tento kurz dostali. Vaše účast bude zpečetěna úhradou zálohy ve výši 2 000,-- Kč (viz přihlášku). Za příplatek 100,-- Kč na noc a osobu si můžete připlatit ubytování „komfort“ na luxusních pokojích.

 

Dobrá zpráva pro pejskaře: Pokud máte „vychovaného“ pejska, máte možnost se od něj neodloučit a vzít si ho zcela zdarma s sebou (milá pozornost hotelu!).

Kolik Vás bude tento ozdravný pobyt stát?

5900,- Kč + parkovné (přijedete-li autem, pak + 250,-- Kč)

 

Pokud Vás naše nabídka zaujala a máte zájem o tento pobyt, pak si řekněte/napište o přihlášku, vyplňte a odešlete do 10. 9. 2016, ať máte jistotu, že se do kurzu vejdete. Po úhradě zálohy ve výši 2000,- Kč na účet 263894093/0800 budete závazně přihlášeni  a můžete se těšit na Váš další úžasný zážitek v krásném prostředí mezi milými, podobně smýšlejícími lidmi, jakými jste Vy. Spojíte si tak odpočinek s relaxem a hlavně: S něčím, co prospěje Vašemu tělu i duši. Na kurzech Eleny Tomiliny je vždy záruka dobré nálady, úžasných souznějících účastníků, kterým se vepíší do svých diářů noví přátelé a kamarádi. 

 

Kurz organizuje a přihlášky na kurz přijímá:  Dana Luňáková, osobně Bruntál, Okružní 20 (kancelář),  tel. +420 603 488 553 mejl: dana.lunakova@seznam.cz,  Skype a FB: Dana Luňáková, více na webu: www.danalunakova.cz nebo www.hedaos.cz

 

Případné dotazy rovněž na: Ing. Leoše Lacinu, manažera akademické malířky Eleny Tomiliny na tel.: + 420 603 258 558, mejl: školazdravi@seznam.eu,  Skype: Leoš Lacina, FB: Škola zdraví.eu.  Více informací a aktualizace na webu: www.skolazdravi.eu

 

Těšíme se na setkání s Vámi, Akad. mal. Elena Tomilina, Dana Luňáková a Ing. Leoš Lacina.

11.jpg12.gif13.jpg