Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cecilka

heda-grey-rgb.jpg

                                     
pořádá v sobotu dne 3. října 2015 od 9,00 hod.
kurz Jindřišky Chudárkové (Krnov)
v kanceláři o. s. Heda (Dany Luňákové) v Domě s pečovatelskou službou na Okružní 20 - Bruntál

Panenka Cecilka s motýlkem
 cec.jpg
Panenka Cecilka je panenka z našich snů o starých časech. Nese s sebou zašlou romantiku z kufříku po prababičce a přenese nás do krajin fantazie. Je šitá ve stylu „vintage“ – tzn., že využijeme a zrecyklujeme staré, stále krásné materiály. Dáme jim novou podobu, ale ponecháme nádech starobylosti. Panenku zahalíme do něžných krajek nebo šatů se záplavou jemných květin. Využijeme k tomu klidně nějakou oblíbenou součást šatníku, se kterou se nechceme ještě rozloučit a vdechneme tím panence její vlastní osobitost. Základní barevnost ve vintage stylu by se měla nést v duchu světlejších neutrálních tónů šedé, béžové, či pískové a jemných, jakoby zaprášených - pudrových pastelových odstínů. Můžeme použít i vzorované látky, kdy preferujeme drobné vzory.  Na šaty jsou vhodné jakékoliv lehké materiály, ať už bavlněné, hedvábné atp. Spodnička může být i z tylu, jemné bavlny – záleží na naší fantazii. Na tělíčko a hlavu jsou vhodné bavlněné materiály s vyšší gramáží. Já jsem použila hrubší prostěradlo, může být i režná bavlna. Samozřejmě jde použít jakákoliv bavlněná látka i tělové barvy, jak se komu líbí. Kdo si neví rady, klidně kus prostěradla poskytnu.

cec2.jpg
 
Na panenky použito: Satén, bavlna, prostěradlo, šantungové hedvábí,  přírodnější hrubá  bavlna z recyklované sukně
Na vlásky použijeme akrylovou pletací přízi. Já jsem použila Elian elis. Je vhodné třebas i Jino, nebo jakákoliv vámi preferovaná příze na vlásky (upřednostňuji příze jakoby kudrnaté). Obličej je tentokráte vyšívaný klasicky ručně vyšívací bavlnkou a doplněný řasami a obočím domalovaným permanentním fixem. Kdo si troufá, může použít barvy a štětec. Bavlnky a permanentní fix vezmu k dispozici pro všechny. Kdo chce své vlastní, samozřejmě můžete si vzít. Boty jsou malovány barvami na textil, já používám Nerchau a vezmu s sebou, kdo je zvyklý na své vlastní, doneste si. Poprosím pouze: Doneste si vlastní štětce.
Doporučuji si sebou přinést nějaké stužky, krajky, korálky, knoflíčky na dozdobení - fantazii se meze nekladou. Taky je vhodná jedna či dvě mašle dvě do vlasů, já použila utržené hedvábí.  Na krk můžeme pověsit korálky, nebo nějaký přívěsek. Na motýlka stužky a korálky poskytnu.
Velice se na setkání s Vámi všemi těším. Věřím, že spolu strávíme pěkný tvořivý den a že Vámi ušitá panenka vnese hřejivost do Vašeho srdce a tu správnou dávku poetiky starých časů do vašeho domova.
Vaše Jindřiška Chudárková a za o. s. Heda Dana Luňáková


Cena celodenního kurzu: 550,-- Kč (v ceně je lektorné, některý materiál,režie a občerstvení)
 

Přihlašujte se, prosím, na kontaktní adrese:                                                                                                                          

Dana Luňáková, Dům s pečovatelskou službou, Okružní 20 – 79201 Bruntál,    tel.: 603 488 553,                                                

FB a Skype: Dana Luňáková,
mejl: dana.lunakova@seznam.cz,
web: www.danalunakova.cz nebo www.hedaos.cz