Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČCHI KUNG - škola mistra Xu Mingtanga

heda-grey-rgb.jpg

                                                          pořádá
c.jpg
                    Kurz ČCHI-KUNGU
                    1.stupeň čung jüan
                    (Zhong Yuan Qigong)

                 škola mistra Xu Mingtanga 

 

Termín: pá 10. 7. 2015 až ne 12. 7. 2015

Začátek:  pá 16 – 20 hod
                 so    9 – 12   15 – 18 hod
                 ne    9 - 12   15 – 18 hod

 
                          Cena 2900,- Kč

Kde:  Mezina 76, popřípadě Bruntál (při nepřízni počasí).                     Přihlášeným bude místo upřesněno.

 

Vyučuje:

Halyna Yakym, IV.stupeň čchi-kungu - žákyně mistra Xu Mingtanga, držitelka mezinárodního certifikátu lektorů uděleného v Pekingu.
 

Čchi-kung (také qigong, čtěte čí-kung) jsou tradiční čínská cvičení, která pěstují čchi (qi) neboli „vitální energii“. Všeobecný název označuje praxi, která se zabývá kultivací (zušlechťováním) lidského těla. V posledních desetiletích byl čchi-kung značně populární zejména v Číně a začal se dostávat i do západních zemí.
Kromě rozvoje fyzického těla se čchi-kung zabývá také rozvojem mysli. Nauky o rozvoji mysli obsahují teorie o morálních hodnotách, ctnosti (čínsky de nebo te) a charakteru (čínsky xin xing). Hlubší nauky čchi-kungu jsou na západě též označovány jako školy magie nebo učení metafyzické a obsahují výklad takzvaných nadpřirozených lidských schopností jako je třetí oko (epifýza) a s ním spojené předvídání a vidění budoucnosti, mimosmyslové vnímání, dále také levitace, telepatie, teleportace a dalších.
 
Čchi-kung je velmi staré umění ozdravění a psychotréninku, které po celá staletí nebylo přístupné lidem ze Západu. Tyto metody cvičení jsou považovány za staré čínské umění, které nám pomáhá zbavit se nemocí, prodloužit život a dosáhnout duševní rovnováhy. Pojem čchi-kung se v čínském jazyce označuje pomocí dvou znaků čchi a kung. Přesný překlad významů těchto slov neexistuje. Čchi je jakási substance či energie, která existuje v každém bodě vesmíru, v lidech, zvířatech, přírodě apod.
Cvičení a výuka qigongu nenahrazuje lékařskou péči a není poskytováním zdravotní péče. Celostní pohled a přístup Zhong Yuan Qigong vycházející z tisícileté historie a poznatků a tradic Východu však může být cenným pomocníkem na cestě k získání harmonie těla, energie a duše.
Účastníci kurzů na základě vlastních zkušeností uvedli jako výsledek cvičení např. zlepšení krevního obrazu, normalizaci krevního tlaku, odeznění Raynaudova syndromu, zmírnění či odstranění arytmie, normalizaci cyklu, odstranění únavy, zlepšení psychické pohody a další pozitivní změny ve svém životě, které přičítali právě cvičení ZY Qigong. ZY Qigong však není jen cvičení pro zdraví, je to mnohem více Cesta k pochopení sebe sama, života a principů světa, v němž žijeme.
Pořádá Marcela Květoňová ve spolupráci s Danou Luňákovou.

Přihlášky na následujících kontaktních místech:
Osobně nebo telefonem v Domě s pečovatelskou službou na ul. Okružní 20 Bruntál (1. patro) u Dany Luňákové od  20. 5. 2015 nebo telefonem na 603 488 553 nebo kdykoliv na mejlu dana.lunakova@seznam.cz, případně Skype: Dana Luňáková,
nebo u Marcely Květoňové v Oborné nebo na tel. 777 079 232, případně mejlu: kvetonova.marcela@email.cz nebo na hodinách čchi-kungu v bývalém Arsu Bruntál na ul. Dr. E. Beneše 21 v Bruntále, 3. patro vždy ve středu od 18,30 hodin.