Jdi na obsah Jdi na menu
 


audrey hepburn

Heda, o. s. pořádá

přednášku Dany Luňákové

snidane-foto.jpg

Život a dílo fenomenální

 

   Audrey Hepburn

 

4278.jpg

Audrey Hepburn (1929 – 1993) byla okouzlující  tanečnice, moderátorka, žena, matka, divadelní a filmová herečka, kterou do dnešních dnů miliony diváků po celém světě milují pro její pravdivost  a charizma.

 

Audrey  Hepburn  byla jednou z nejznámějších filmových hereček 50. a 60. let. Ztělesňovala křehkou, oduševnělou krásu a díky okouzlujícímu šarmu a eleganci se stala i módní ikonou své doby. Na jejím velmi štíhlém, až anorektickém vzhledu se ovšem nepodepsaly drastické hollywoodské diety, ale nechtěná podvýživa, které musela coby dospívající dívka čelit během druhé světové války. I ona se celý svůj život pokoušela smířit se svou popularitou  a nevěděla si s ní rady, toužila po obyčejném životě. Sen se jí na konci života splnil.

 

Filmová tvorba:  Sabrina, Prázdniny v Římě (za hlavní roli získala Oscara), Vojna a mír, Usměvavá tvář, Odpolední láska, Šaráda, Jak ukrást Venuši, Snídaně u Tiffanyho (kde i autenticky zpívá), My Fair Lady, nadčasový film Čekej do tmy, Co se nepromíjí, Dva na cestě, Navždy, Paříž – když to hoří,  Dětská hodinka, Příběh jeptišky, Zelené království, Pokrevní příbuzní, Monte Carlo Baby, Robin a Mariana, Tajemní lidé, A všichni se smáli, Zlaté věže, Láska mezi zloději, Smích z ráje a mnohé jiné, u nás dosud neznámé filmy.

 

Poslední léta svého života věnovala Audrey  humanitární činnosti, zejména pro UNICEF.

I když zemřela už před dvaceti lety, její herecké umění nadále obšťastňuje další generace filmových diváků nesmrtelnými evergreeny.


Info a přihlášky: Dana Luňáková,

tel.: 603 488 553,

mejl: dana.lunakova@seznam.cz,

Skype a FB: Dana Luňáková,                             

web: www.danalunakova.cz

 

Upozornění:  Akce se koná v Domově s pečovatelskou službou Pohoda na Okružní 20 v Bruntále - 1. patro. Změna termínu nebo místa je však možná - záleží na počtu přihlášených, kdy a kde se kurz bude konat. Sledujte, prosím, náš web www.danalunakova.cz