Jdi na obsah Jdi na menu
 


dsc03328.jpg

 

 

 

 

 

 

foto ze společného výjezdu na jednu z Mezinárodních patchworkových výstav (2012) v Praze.....

Náš 1. patchworkový klub vzniknul na základě požadavků žen, které v roce 2006 začaly chodit do pravidelných kurzů, které se u nás konaly vždy první neděli v měsíci pod vedením dr. Hedy Kupčákové z Ostravy. Z nich se vyvinula potřeba scházet se s podobně smýšlejícími jedinci nejen z Bruntálu a pak organizovanost v klubu.

V současnosti má klub kolem dvaceti členek, které se na další setkání vždy těší na to, co se dozví a naučí.

Scházíme se ve složení: (prezidentka klubu:) Liduška, pravá ruka Lenička, pak Janička, Alenka, Stanička, Hanička, Svatuška, Libuška, Gábinka, Martínka, Jindřiška, Irenka, Dana, Míša, Evka, Martička, Emilka, letos přibyla i Zdenička a rádi za námi jezdí z celé ČR další a další hosté, kamarádky: Maruška, Miluška, Markétka, Pavlínka, Martínka, Lýdijka, Drahuška, Kačenka, Jarmilka, Violka, Ivanka, druhá Jarmilka, Olinka, druhá Martička, druhá Ivanka, druhá Markétka, které jsou nejen naše kamarádky, ale i mentorky.

Pro letošní rok 2017 jsme si připravily následující akce:

neděle 15. 1. od 13,00 hod. se naučíme Hvězdu v hexagonu. 

neděle 19. 2. od 13,00 hod. budeme recyklovat staré džíny na různé výrobky dle našich potřeb (např. tašky, polštáře atp....)

neděle 12. 3. od 9,00 hod. budeme šít relaxační sedáky (bobky) a provázkové mističky nebo kloboučky.

víkend 8. a 9. 4.pojedeme k Ivance Kratochvílové do Pardubic, budeme guiltovat deku, polštář atp....

V květnu budeme mít v lichnově u Tess Gemelové kurz Ebru (stará technika malby na látku na vodě), ze které si pak něco pěkného ušijeme.

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Výstava patchworku Praha 2012