Jdi na obsah Jdi na menu
 


,,Kostlivci" ze skříně a jiné dodělávky

HEDA brown RGB.jpg

                                a                               1.png         

 

http://navigatoruveru.cz/wp-content/uploads/2015/11/kostilevc.jpgpořádají o víkendu 21. a 22. 5. 2016     od 9,00 hodin

v Br., Ruská 16 – 1. patro (dvůr Spol. domu Bruntál)

 

 „Kostlivci“ ze skříně a jiné dodělávky

 

Na co se můžeme těšit a co si pod tímto názvem představovat?

Již několik sezón se náš 1. patchworkový klub Bruntál vypravuje do Prahy na Mezinárodní patchworkovou  a panenkovou výstavu, stejně jako jezdíme do nedalekého Fulneku na ptchw. výstavy, kde i pravidelně vystavujeme své rukodělky. Ty jsou vždy sledovány s velkým zájmem a obdivem. V loňském roce jsme měly velmi úspěšnou patchworkovou  a panenkovou výstavu i v Bruntále v Galerii v kapli, kde jsme trhly rekord v návštěvnosti. V Optysu Opava se stalo již tradicí, že vždy v předvánočním adventním čase úspěšně vystavujeme a prodáváme svá umělecká textilní dílka.
 

Vzhledem k nedostatku času nás šikulek, které neznají pojem NUDA, ba naopak – jsme ve stálém trapu a tak se nám doma ve skříních kupí třeba i několik let staré hříchy, rozhodly jsme se, že si uděláme víkendový babinec, kam si každá doneseme to, co považujeme za nutné konečně dodělat nebo si prostě jen tak budeme šít nebo vyrobíme např. panenku do série k Violčině figuře „Jaro“. Vy, ženy, které jste byly na kurzu Violky „Prebúdzanie jari“ a chtěly byste si doplnit svou kolekci o další roční období a pak tu krásu předvést na výstavě  17. – 19. června ve Fulneku, nachystejte si materiál na roční období: Léto, Podzim a Zima, připravte si materiál dle rozpisu, který jste od Violky obdržely na „Jaro“ (přizpůsobte oděv).

Samozřejmě si můžete připravit nebo vzít s sebou i jiné výrobky, rádi se od Vás přiučíme a budeme rádi, když se všechny pohneme kupředu.

K tomu všemu je zaručena: Výborná nálada a atmosféra, kamarádská výpomoc v nouzi (když se někdo zasekne) a příjemně a smysluplně strávený tvořivý víkend.

Vezměte si tedy s sebou: Šicí stroje a pomůcky, stolní lampy a prodlužovačky, kostlivce ze skříně, pohodlné oblečení a obutí, pití a svačinku, pokud najdete nějaké přebytky  ve špajzu či lednici i pro ostatní, nestyďte se přibalit. K dispozici na místě bude: Žehlička, prkno, podložky, řezáky.

Prosím zájemce, abyste se mi nahlásili, kdo přijde, na jak dlouho a co asi bude tvořit, abychom si udělaly dopředu představu o místě a výrobcích, které o tomto víkendu vzniknou.

 

 

 

 

 


 

 

 

Děkuji, Dana Luňáková

tel. +420 603 488 553,   mejl: dana.lunakova@seznam.cz,                       

 web: www.hedaos.cz,

Skype a FB: Dana Luňáková