Jdi na obsah Jdi na menu
 


„Zlepšení hybnosti páteře a kloubů“

ele.jpg

pořádá

pro místní Bruntálské obyvatele, a lidi z okolí, ale nejen pro ně…..

2denní víkendový, vícetematický kurz  + osobní masáže


ve dnech sobota 14. až neděle 15. března 2015

v kongresovém sálku (3. patro) fy Opal–Havlík, tř.Dr.E.Beneše 21 – 792 01  Bruntál

kurz Eleny Tomiliny (Rusko)

 „Zlepšení hybnosti páteře a kloubů“


Kurz vede spoluautorka knížek Ing. Borise Tichanovského, úspěšná léčitelka, terapeutka, chiro-praktička, fyzioterapeutka a akademická malířka Elena Tomilina (Rusko), která do České republiky úspěšně dojíždí předávat své bohaté zkušenosti již 26. rokem. Náš region v loňském roce navštívila již 3x a nyní se sem (pro velký úspěch a zájem) znovu vrací.

Program je určen pro ženy a muže jakéhokoliv věku, směřující k obnovení a upevnění vlastního zdraví. Kurz je zaměřen na ozdravění a harmonizaci vlastního těla a duše, na umění nabírat a pocítit energii  i na umění komunikace mezi lidmi, spojení s přírodou a s celým světem.

Naučíte se zvláštní způsoby dýchání na hubnutí a formování postavy včetně velmi účinné paradoxní dechové gymnastiky, ozdravující samomasáž se zvuky na posílení vnitřních orgánů, různé protahovací cviky a komplexy z Taoské Jógy, jako např. Jívový pás, který je velmi užitečný pro rozcvičení celého těla. Blahodárně působí na ledviny a střevní trakt, zpevňuje ženská prsa a regeneruje poševní svalstvo. Pomocí této sestavy lze předejít ohnutí páteře a významně zlepšit držení těla i u žen v pokročilejším věku.  U mužů se toto cvičení obvykle nazývá Letící drak anebo Tři prstence kolem Měsíce.
 

Další komplex, který vyzkoušíte, je 8 kroků po kruhu s 8 léčivými energiemi. Při tréninku 8 předepsaných pozic při chůzi po kruhu dochází k rozhýbání ramen, pasu, kyčlí, kolen a dalších kloubů a zároveň zprůchodnění toku krve a energie. Cvičení podporuje krevní oběh, zabraňuje ztuhnutí kloubů, prodlužuje mládí.

Prožijete také krásné meditace na zklidnění psychiky a uvolnění organismu.

Můžete kurz použít rovněž jako rodinnou terapii.


PROGRAMOVÉ SLOŽENÍ KURZU

 sobota 14. 3. až neděle 15. 3. 2015, vždy od 10,00 do 17,00hod. (s hodinovou obědovou pauzou)    

- komplex fyzických cvičení na páteř a klouby (ranní rozcvička).
- omlazující samomasáž s ozdravnými zvuky,
- paradoxní dechová gymnastika
Jívový pás, „Letící drak“ – forma Čchi-kungu. Hlavním cílem těchto cviků je stimulace vnitřních orgánů, (správné fungování, zbavení se tukové tkáně v oblasti břicha a zpevnění páteře, užitečné pro rozcvičení celého těla
8 kroků ke zdraví (8 způsobů ozdravné chůze zlepšující krevní a energetický oběh).
- 8 kroků po kruhu s 8 léčivými energiemi (vytvoření energetického víru a spojení Nebe a Země přes vlastní tělo)
- Speciální meditační dýchání na hubnutí a formování postavy
- Komplex změny šlach a vazů – zlepšení hybnosti a natažení zkrácených šlach a vazů
odpoledne paní Elena Tomilina zařadí úplnou novinku: Nový komplex z Taoské jógy
- meditace s použitím léčebných obrazů nebo masáž ve dvojicích
(vzhledem k velkému rozsahu  výše uvedených komplexů budou tyto střídavě používány na kurzu dle dispozic, potřeb a požadavků skupiny a lektorky).

- Berte program jako základ kurzu, ke kterému lze zařadit a kombinovat cvičební a ozdravné komplexy související s potřebami účastníků kurzu, jež naše Škola zdraví vyučuje.

Na kurzu je možné zakoupit výuková a cvičební DVD  k vybraným komplexům.

Upozornění : Kurz je limitovaný počtem 25 účastníků, budeme brát zřetel na rychlost přihlášek a úhradu záloh.


V rámci kurzu si můžete objednat jedinečnou originální a pověstnou osobní ozdravnou masáž, trvající cca 30min (dle vašeho zdravotního stavu i déle - určí paní Elena Tomilina individuálně).
Vysoce oblíbené, osobní ozdravné masáže s chiropraktickými a taoskými vibračními technikami a případné konzultace  bude paní Elena Tomilina poskytovat přímo dle dohody s ní na kurzu nebo dle předchozí objednávky u paní Dany Luňákové do vyhrazených časů určených pro masáž. Cena masáže 350,- Kč není v ceně kurzu. Cena pro neúčastníky kurzu 400,- Kč.


Masáže v pátek 13. 3. 2015 od 15h do 18h (6 zájemců) budou probíhat v učebně o. s. Heda na nám. Míru 11 v Bruntále (1. patro, 2. zvonek od spodu).


DOPORUČENÍ:

máte-li dlouho trvající problémy se zády, svaly, šíjí, klouby atp., pokud se nemůžete zbavit bolestí ani po běžných masážích, rehabilitacích, lázeňských pobytech atp., pak neváhejte a přijďte mezi nás. Vezměte svého partnera, partnerku, maminku, děti a zbavte se bolestí, které Vám znepříjemňují život. Garantujeme výsledek při splněných pokynech lektorky   (i pokud je Váš stav již nezvratný, vždy pocítíte úlevu a posun k lepšímu).


ORGANIZAČNÍ POKYNY


• Konečná cena pro účastníka kurzu je 1600,-- Kč (pouze kurzovné, neobsahuje občerstvení, pitný režim, stravu a nocleh)
• kurzovné uhraďte pouze zálohou 500,-- Kč.  Doplatek bude uhrazen na místě kurzu.
• Při zrušení kurzu účtujeme storno poplatek 500,-- Kč.
• zálohu uhraďte nejpozději do 13. 3. 2015
např. složenkou typu A nebo C nebo hotově na adresu Daně Luňákové, v kanceláři na nám. Míru 11, Bruntál, 792 01, Mobil:  603 488 553, email: dana.lunakova@seznam.cz , www.hedaos.cz
 
• Na kurz si vezměte: sportovní oblečení, vhodnou obuv do tělocvičny (v sále koberec). Na některé cvičení bude potřeba karimatka, vezměte si ji určitě s sebou, dále pak ručník, lahev s pitím a ručník (zejména pro ty z Vás, kteří půjdou na masáže).
• Zahájení kurzu je v sobotu 14. března 2015 v 10.00 hodin. Můžete parkovat přímo před budovou nebo na přilehlém parkovišti na Fugnerově ulici. V sobotu se zde platí do 12,00 hod. parkovné (10,-- Kč/hod.). V neděli se parkovné neplatí.  Vzhledem k tomu, že v sobotu nefunguje v budově recepce, sraz účastníků proběhne před vchodem do budovy (vpravo od světelné TV reklamy na čele budovy z ul. Dr. E. Beneše) 20 až 5 min. před desátou hodinou. Odchod a příchod na oběd, stejně jako odchod po kurzu bude vždy společný. Buďte, prosím, tedy dochvilní.

• Je možné přijet již v pátek, pokud máte objednanou masáž. Páteční masáže budou probíhat v o. s. Heda Bruntál, na nám. Míru 11 (nad Kosteleckými uzeninami).

Pro přespolní jsme schopni zajistit krásné ubytování v soukromí (4 lůžka v samostatném domečku za 1 000,-- Kč pro všechny, cena záleží na počtu nocležníků – viz:  http://www.e-chalupy.cz/jeseniky/ubytovani-bruntal-apartman-smetanek-4017.php

• Ukončení kurzu je stanoveno na neděli 15. 3. 2015 na 17.00 hodinu.

• Pokud jste vyplnili a odeslali závaznou přihlášku a zálohu a pozorně si vše přečetli, máte nyní dostatek informací, abyste se mohli zúčastnit kursu.

Velmi se těšíme na shledání s Vámi v místě konání  kurzu.

                Ing. Leoš Lacina a Elena Tomilina, Škola zdraví Kutná Hora

                                                        a Dana Luňáková, o. s. Heda, Bruntál

Tento kurz a vše okolo něj výhradně zajišťuje a veškeré informace podá :elena-to.jpg

Dana Luňáková
v kanceláři na nám. Míru 11, Bruntál, 792 01
Mobil:  603 488 553, 
Skype: Dana Luňáková
E-mail: dana.lunakova@seznam.cz ,
web: www.danalunakova.cz