Jdi na obsah Jdi na menu
 


„Jak si uspořádat zdravý a šťastný život“

Ing. Leoš Lacina a akad. malířka Elena Tomilina – Škola zdraví Kutná Hora
ve spolupráci s Danou Luňákovou - o. s. Heda Bruntál
pořádají

prázdninový vícetematický ojedinělý kurz

 Eleny Tomiliny
www.skolazdravi.eu

t1.jpg

„Jak si uspořádat zdravý a šťastný život“

+ osobní masáže Eleny Tomiliny

ve dnech středa 1. až pondělí 6. července 2015

v hájovně Na Volárně (Roudno)

t2.jpg


Paní Elena Tomilina (Lipecko – Rusko) do České republiky pravidelně přijíždí a pořádá své originální a ojedinělé kurzy již 26 let.  Je spoluautorkou knížek Ing. Borise Tichanovského, úspěšná léčitelka, chiropraktička, psycholožka a akademická malířka s obrovským rozsahem znalostí a vědomostí, které předává půl roku českým ženám v naší vlasti a půl roku ženám z Ruska. Může tak porovnat rozdíly a potřeby žen v obou státech (ty jsou téměř identické). Neustále do svých kurzů kromě klasického a léty osvědčeného programu, který už znají desetitisíce zejména žen (ale i mužů), navštěvujících mnohdy pravidelně její kurzy, zařazuje nové a nové poznatky a prvky, kterými pak pomáhá lidem nejen při fyzických problémech, ale i při narušené psychice, hledání smyslu života, partnerských a sexuálních vztazích, v rodičovských otázkách a v celkovém uvolnění a zklidnění moderního, hektického života a celkové rovnováze.

Kurz na Volárně jsme uspořádali na základě četných přání lidí, kteří nemohou absolvovat kurzy přes rok. Jsou to zejména učitelé/učitelky, pracovníci ve školství obecně a lidé ve firmách, kde si nemohou vybrat dovolenou v libovolných termínech, kdy se u nás právě pořádají kurzy. 

Vybrali jsme lokalitu v Nízkém Jeseníku na Moravě v blízkosti stále ještě neobjevené a čisté přírodě u vodní nádrže Slezská Harta – Volárně (3 km západně od obce Roudno). Ta je ukryta v nedotknutých lesích. Osada má jen něco kolem 10 obyvatel a nachází se tu pouze 13 objektů, z toho jen 5 rodinných domů (zbytek budov slouží k rekreaci).

Kurzy paní Eleny Tomiliny jsou účastníky brány jako skvělá aktivní, ale nenáročná dovolená, na kterou se těší opakovaně ti účastníci, kteří ji již jednou zažili nebo přijedou na doporučení svých (vždy!!! spokojených) kolegů, kteří dali svá doporučení dalším známým a přátelům. 

Ani na tomto kurzu se nebudeme specializovat pouze na jeden prvek z pestré nabídky paní Tomiliny.

 Program je určen pro muže i ženy každého věku, kteří mají rádi aktivní dovolenou, směřující k obnovení  a upevnění vlastního zdraví. Připravili jsme pro Vás zcela unikátní kurz z Taoské jógy. Jde o kurz na omlazení, ozdravení, zkrásnění a porozumění sebe sama. Naučíte se východní metodiky ozdravení, které se nejlépe spojují s energetickou charakteristikou  organizmu, dále různé protahovací cviky, zvláštní způsoby dýchání, speciální dechové cvičení na spalování vnitřního tuku včetně velmi účinné paradoxní dechové gymnastiky. Prožijete krásné meditace na zklidnění psychiky a uvolnění organizmu, které napomáhají ke stabilizaci energetické rovnováhy a pročištění energetických kanálů. Paní Elena Vám energeticky pomůže a naučí Vás speciální automasáže a také čínské cvičení na formování postavy a zhubnutí, cvičení stimulující vnitřní orgány k posílení výroby hormonů. Pomůže vám pocítit sexuální energii, ale také se naučíte zdravě si užívat život ve svém těle. Součástí kurzu jsou také cvičení s nádechem tance, jako přirozenou a osvědčenou terapií pro všechny  fyzické a psychické potíže, jež působí na zvyšování sebevědomí a uvolnění mnohých psychických problémů a depresí. Navíc si vychutnáme pohyb v čisté, krásné a svobodné přírodě k naší radosti a prospěchu.

t3.jpgt4.jpg

 

PROGRAMOVÉ SLOŽENÍ KURZU

1. Komplex fyzických cvičení na páteř a klouby (ranní rozcvička venku)
2. Speciální Taoská omlazující masáž s ozdravnými zvuky
3. Umění správného dýchání - Dechové techniky na ozdravení celého těla Drak a pták – základy techniky speciálního cvičení Čchi-kung (ozdravný komplex – speciál pečlivě vybrané prvky na celkové posílení organizmu
4. Posílení energetických drah jin a jang v těle, posílení imunity a pročištění těla
5. Program na obnovu a posílení zraku, zejména cviky v přírodě a jinými technikami s názvem: Zbavte se brýlí!
6. Jívový pás - stimulace vnitřních orgánů k posílení výroby hormonů, zbavení se tukové tkáně v oblasti břicha a zpevnění páteře.
7. Komplex sexuální Gunfu – proměna sexuální energie v energii životní síly, vyrovnávání ženské a mužské energie a intimní gymnastika pro obě pohlaví
8. Cvičení na zpevnění a posílení pánevního dna a zvýšení a posílení sexuální žádostivosti,
9. Taoská masáž a technika na svěží obličej bez plastik
10. Korekce hmotnosti a formování postavy pomocí speciálního dechového cvičení na spalování vnitřního tuku.
11. Tanec v přírodě na uvolnění nahromaděné negativní energie
12. Unikátní ozdravný komplex Taj-czy - Čchi-kung -  20 kroků: Dynamická meditace, nabírání a rozdělování energie (skvělý ozdravný prostředek, který napomáhá stabilizaci  energetické rovnováhy a k pročištění energetických kanálů).
13. Různé relaxační masáže ve dvojicích
14. Při teplém počasí zacvičíme v bazénu
15. Novinky: Komplex změny šlach a vazů (není zahrnuto v ranní rozcvičce)
16. Povídání o psychických problémech vznikajících nebo objevujících se v prenatálním a raném dětství.
17. Večerní relaxace (karaoke a posezení u ohně)

(Vzhledem k rozsahu výše uvedených komplexů budou tyto střídavě používány na kurzu dle úvahy lektorky a budou přizpůsobeny dle složení účastníků kurzu, prostředí a klimatických podmínek).

Na kurzu je možné zakoupit výuková a cvičební DVD  k vybraným komplexům.


Upozornění: Kurz je limitovaný počtem 20 účastníků. Hájovna je rezervována celá pro nás. Nikdo jiný tam nebude.

Nutná rezervace místa přihláškou a zálohou!!!
 

ČASOVÝ ROZVRH KURZU – upřesňuje lektor kurzut5.jpg
 
  7,30 –   8.15 ranní cvičení )    
  8.30 –   9.00 snídaně
  9,30 – 12.30 dopolední blok – aktivní cvičení
12.45 – 17.00 oběd,  volno -  odpolední relaxační blok,    plavání, vycházky, cyklistika,  masáže
17.00 – 18,00 odpolední blok
18,15 – 19,00 večeře     
19.00 – 21.00 večerní blok, dynamické meditace, masáže, diskuze

 

• zahájení   kurzu je  ve středu 1. 7. 2015 v 17.00 hodin (stravování začíná  večeří),
• ukončení kurzu je  v pondělí 6. 7. 2015 ve 13.00 hodin (stravování končí  obědem),
• v rámci kurzu si můžete domluvit s paní Elenou Tomilinou osobní ozdravnou masáž. Cena masáže cca 30min. činí 350,- Kč a není zahrnuta v ceně kurzu. Ozdravné masáže s chiropraktickými a taoskými vibračními technikami a konzultace bude paní Elena Tomilina poskytovat přímo dle dohody nebo dle předchozí objednávky u paní Dany Luňákové.
•  kurz je veden v českém jazyce.

Masáže v odpoledních hodinách  na objednávku přímo na místě.

 

ORGANIZAČNÍ POKYNY
 
• Konečná a unikátní cena této Vaší ozdravné jedinečné aktivní dovolené v domácím prostředí nádherné hájovny Volárna – Roudno kurzu je 5 500,- Kč (kurzovné, ubytování, plné stravování)
• Pokud máte zájem tento kurz absolvovat, vyplňte závaznou přihlášku a doručte ji osobně, mailem nebo poštou.
• Pro účast na kurzu uhraďte co nejdříve zálohu: Každý poukaz 2500,- Kč. Doplatek uhradíte v den nástupu na kurz u paní Luňákové v hájovně.
 Zálohu uhraďte složenkou typu A nebo C nebo zálohu můžete předat i hotově na stejnou adresu: Dana Luňáková,  kancelář na nám. Míru 11, Bruntál, 792 01, popř. na účet u ČS č. 263894093/0800. Do zprávy pro příjemce napište Vaše příjmení a Volárna.   Mobil:  603 488 553,  Skype a FB: Dana Luňáková, web: www.hedaos.cz,  e-mail:dana.lunakova@seznam.cz    
 Po odeslání přihlášky a zálohy jste již do kurzu závazně zařazeni. Vaši účast v kurzu neprodleně potvrdíme. V případě, že od Vás neobdržíme zálohu, budou do kurzu zařazeni přednostně další zájemci
• Přihláška je závazná. Pokud se nemůžete z vážných důvodů zúčastnit, je třeba se včas omluvit.         
• Pokud nepojedete ze zdravotních důvodů, záloha Vám bude na základě dokladu o nemoci  vrácena. Nutno oznámit písemně. Storno poplatek činí 1000,- Kč.
• Dále se storno kurzu a poplatky řídí pravidly ze 2. Všeobecné informace ke kursům.

Pokoje jsou světlé, prostorné, vybavené nábytkem a lůžkovinami z přírodních materiálů se sociálním zařízením na pokojích. K dispozici Wi-fi, Parkoviště u hájovny pro nás zdarma, Snídaně, Venkovní bazén. Vše si prohlédnete na webu: www.nahajovne.cz

Stravování je formou plné penze přímo  v  objektu s láskou připravováno jen pro nás z regionálních potravin na základě našich požadavků s výběrem normální, bezmasé, vegetariánské nebo bezlepkové stravy a má charakter domácí kuchyně.
Svou volbu stravy uveďte do přihlášky v předstihu.t6.jpg

• Co si vzít s sebou: Vzhledem k tomu, že začnou prázdniny, nejkrásnější roční období, vezměte si kromě teplejšího oblečení k večernímu sezení u ohně i plavky (bazén přímo v areálu), oblečení  a obutí na turistiku, neboť se budete nacházet v jednom z nejkrásnějších koutů naší vlasti v téměř nedotčené přírodě, obklopeni nádhernými hlubokými lesy, doposud  neobjevenou, panensky čistou přehradou pod sopkami Velký a Malý Roudný.

• Nezapomeňte na karimatku, případně velkou osušku nebo deku (budeme hodně venku na nádherné zahradě jak cvičit, tak i meditovat, případně i pro masáže..

• Jste-li vyznavači cyklistiky, přibalte si kolo, pokud upřednostňujete např. rychlou chůzi, přibalte si hole.
 
• Pokud jste vyplnili a odeslali závaznou přihlášku a zálohu a pozorně si přečetli oddíl 2. všeobecné informace o kurzech, tak máte nyní dostatek informací, abyste se mohly zúčastnit kurzu.

• Využijte státního svátku (6. 7.)., který následuje ihned po víkendu (pouze 3 pracovní dny ukrojíte ze svých dovolených). Konečně se dočkají i učitelky a učitelé, kteří si tuto aktivní dovolenou vychutnají. Přijeďte a nechte se rozmazlovat 6 dnů ve zdraví a pohodě !


JAK CESTOVAT ?


• Doprava na Volárnu je individuální.t7.jpg
• Autobusem.
• Vlakem do Bruntálu nebo Opavy, odtamtud autobusem nebo Vás v Bruntále naložíme a odvezeme osobním autem (na požádání)

 

 

 

Přihlášky s kopií složenky (zaplacené zálohy 2 500,-- Kč) odešlete na naši adresu
do 15. 6. 2015.  Děkujeme.


Tento Kurz a vše okolo něj výhradně zajišťuje a veškeré informace podá :
  Dana Luňáková
         v kanceláři na nám. Míru 11, Bruntál, 792 01
Mobil:  603 488 553
Skype a FB: Dana Luňáková
Email: dana.lunakova@seznam.cz
web: www.danalunakova.cz

Děkujeme a těšíme se na Vás.t8.jpg

Elena, Leoš a Dana